Щоб ввести нафтопереробну галузь Росії в критичний стан, Україні потрібно продовжувати удари по НПЗ (нафтопереробних заводах) у тому темпі, який був у лютому-березні поточного року. Тому що на сьогодні ситуацію на російському ринку нафтопереробки складно назвати кризовою. Про це сьогодні, 25 квітня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.
За його словами, наслідки, яких зазнала нафтопереробна галузь Росії від ударів українських дронів, виявилися не настільки серйозними, як хотілося б.
“Ті пошкодження, які зробили українські дрони, безумовно пошкодили російські НПЗ і вплинули на нафтопереробний ринок РФ, але загалом не зробили ще критичного впливу на нього. Єдине — скоротився експорт бензину. Тому РФ була змушена купувати обсяги в Казахстані та в Білорусі. А в сегменті дизельного пального критичних проблем і зовсім не спостерігалося. Річ у тім, що РФ виробляє дизельного пального вдвічі більше, ніж споживає. Після скорочення нафтопереробних потужностей збільшився експорт російської нафти. Зазначу, що російським нафтовим компаніям вигідніше постачати нафту на експорт, ніж на свої НПЗ. Тому найсильнішої шкоди від атаки українських дронів зазнали безпосередньо заводи. Найбільше постраждали установки систем первинної переробки нафти. За офіційними даними, кількість постраждалих НПЗ — 19 підприємств”, — пояснив Омельченко.
Він додав, що через виведені з ладу нафтопереробні підприємства російський бюджет не отримав тієї кількості коштів, на яку розраховував.
“Через те, що скоротилися обсяги нафтопродуктів, російський бюджет недоотримав кілька сотень мільйонів рублів. Це, звичайно, не мало, але не суттєво. Російські ж нафтові компанії взагалі нічого не втратили, а навіть виграли, оскільки отримали більше виторгу через збільшення експорту нафти”, — констатував експерт.
Для того, щоб ввести нафтопереробну галузь Росії в критичний стан, він пропонує продовжувати дронові удари по російських НПЗ.
“Щоб ввести нафтопереробну галузь Росії в критичний стан, Україні потрібно продовжувати удари по НПЗ. Як це відбувалося в лютому-березні поточного року. І через чотири-п’ять місяців російська нафтопереробна галузь практично перестане існувати”, — резюмував Володимир Омельченко.
Читайте також: Україна у своїх атаках на російські НПЗ спирається на об’єктивні закони військової стратегії, — Романенко
Нагадаємо, військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов заявив, що атаки на нафтопереробні заводи НПЗ у Росії виявилися ефективнішими за економічні санкції.
Читайте також: Україна зобов’язана завдавати ударів по російських НПЗ, — Подоляк у відповідь на заяви в США