Останні удари по території РФ показали неефективність російської протиповітряної оборони. Росія змушена перекидати засоби ППО для захисту тилових об’єктів із фронту. Отримання Україною більш далекобійних ракет ATACMS змусить армію РФ відсунути свої пункти управління і бази постачання вглиб Росії. Про це сьогодні, 23 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий експерт Валерій Рябих.
Він нагадав, що під час удару по аеродрому в Джанкої (тимчасово окупований Крим) засоби протиракетної та протиповітряної оборони Росії не змогли виконати свої завдання.
“Зараз російська протиповітряна і протиракетна оборони перебувають у стані, коли їх або можна зосередити у великих кількостях на полі бою, або захищати важливі тилові об’єкти в глибині. З отриманням Україною більш далекобійних засобів ця проблема для російських окупантів виходить на перший план”, — зазначив Рябих.
За його словами, після того, як Україна почала завдавати удари на відстань до 70 км, Росія була змушена перенести свої бази постачання, пункти управління і перебудувати логістику таким чином, щоб вивести їх з-під удару.
“З отриманням ATACMS, які прийшли в Україну в жовтні минулого року і дали змогу уражати на відстань до 165 км, противник змушений був перебазувати й авіацію далі від лінії фронту, щоб зменшити свої втрати. Можна прогнозувати, що з отриманням Україною більш далекобійних засобів, які дозволять бити на відстань до 300 км, Росії доведеться відводити свої об’єкти ще на більшу глибину — на територію Російської Федерації”, — сказав експерт.
Рябих вважає, що щонайменше Росія виведе всю тактичну авіацію і залишки Чорноморського флоту з території тимчасово окупованого Криму.
“Це в кінцевому підсумку може означати й зокрема подальшу відмову супротивника від тих позицій, на які вони зараз прийшли, тому що за наявної тактики та стратегії використання сухопутних військ РФ вони не зможуть утримувати ті позиції, які перебувають без забезпечення логістики, без підтримки авіації”, — висловив він думку.
Експерт додав, що після того, як Україна отримає додаткові системи Patriot, становище російської авіації погіршиться.
Читайте також: Україна близька до отримання ATACMS — що змінять ці ракети (ВІДЕО)
Нагадаємо, 22 квітня президент України Володимир Зеленський повідомив, що в домовленостях щодо ATACMS для України розставлено всі крапки.