У питаннях надання оборонних озброєнь, таких як, наприклад, ракети для протиповітряної оборони, і цивільної допомоги Україні, Німеччина зараз є лідером і залишиться ним, принаймні в Європі. Щодо наступальних озброєнь, то проблема Берліна полягає не в тому, чи хоче він підтримати Київ, а в тому — чи може. Про це сказав німецький політолог, аналітик Стокгольмського центру досліджень Східної Європи Андреас Умланд в ефірі телеканалу FREEДОМ.
“Це, наприклад, стосується певних видів зброї, бо сама німецька армія не дуже добре озброєна. Це питання не політичної волі, а просто ресурсів та підготовленості”, — зазначив він.
Умланд також торкнувся питання про надання Україні німецьких ракет TAURUS. Він зазначив, що навіть остаточне схвалення в США допомоги Україні з ракетами ATACMS більшої далекобійності, ймовірніше, не підштовхне федерального канцлера Німеччини Олафа Шольца до рішення щодо TAURUS. Політолог вважає, що в цьому випадку схема, подібна до тієї, що була раніше — німецькі “Леопарди” після американських “Абрамсів” — не спрацює.
“Щодо таких наступальних озброєнь як TAURUS, там, на жаль, складніша ситуація, тому що є інша громадська думка і є певний острах як уряду, так і народу… Загалом громадська думка в Німеччині — за військову підтримку [України]. І підтримка зараз, після останніх російських атак на житлові будівлі та різні міста України, збільшилася, як можна бачити за опитуваннями. Але щодо цих бойових ракет, там є проблема. І зараз, можливо, буде рішення США про постачання схожих ракет… Загалом, знову буде ця схема. Але я боюся, що цього разу не вийде, що спочатку США постачатимуть схожу зброю, а потім за ними піде й Німеччина. Просто Шольц пішов досить далеко у своїх висловлюваннях, що він не постачатиме цю зброю для України. Я боюся, що йому вже зараз важко відійти від цих ранніх висловлювань”, — сказав він.
Нагадаємо, Федеральний уряд Німеччини запустив нову ініціативу щодо забезпечення України додатковими засобами протиповітряної оборони. Глава МЗС ФРН Анналена Бербок та міністр оборони Борис Пісторіус звернулися з цією метою як до партнерів по НАТО та Євросоюзу, так і до третіх країн.