Іран перебуває під санкціями, які запроваджувалися поетапно, понад 40 років. Їх багато, але важлива не лише кількість, а й якість обмежень. Після атаки Ірану на Ізраїль країни “Великої сімки” (G7) та Європейського Союзу заговорили саме про це. Таку оцінку в ефірі телеканалу FREEДОМ дала кандидатка політичних наук, виконавча директорка форуму “Ялтинська європейська стратегія” Світлана Ковальчук.
“Зараз йдеться про те, щоб запровадити нову низку санкцій на іранські компанії, на іранські фізичні особи, які причетні до виробництва дронів “Шахед” та балістичних установок. Але, крім того, й щоб посилити контроль за експортом. Ми розуміємо, що однаково частина електричних механізмів для дронів, балістичних ракет якимось чином експортується і з європейських країн, і навіть із США через юридичні та фізичні особи. Тобто зараз йдеться про те, як правильно накласти санкції на причетні підприємства та фізичні особи, а також на низку компаній, які виробляють навіть необхідні частини для виробництва сталі, яка також використовується для виробництва бойових матеріалів”, — зазначила гостя ефіру.
Вона також наголосила, що ефективним важелем тиску на Іран могло б стати визнання терористичною організацією Корпусу вартових Ісламської революції (КВІР) — військової гілки виконавчої влади Ірану.
“Це те, що обговорюється в рамках Європейського Союзу, це те, про що просить низка європейських держав, щоб визнати Корпус вартових Ісламської революції, тобто основну бойову одиницю Ірану, як терористичну організацію. Це юридично складно зробити, оскільки кожен член Європейського Союзу має проголосувати та визнати КВІР терористичною організацією. Але це можливо. Після такого визнання країни Європейського Союзу, США можуть мати ще більше важелів впливу на Іран”, — вважає Світлана Ковальчук.
Читайте також: Атака Ірану по Ізраїлю — реакція світу (ВІДЕО)
Нагадаємо, в ніч на 14 квітня Іран атакував Ізраїль, випустивши понад 300 безпілотників і ракет. Відбити атаку єврейській державі допомагали США, Велика Британія, Франція та Йорданія. В ізраїльській армії заявили, що 99% повітряних цілей терористів було збито.