РФ від прямих ударів по АЕС утримує тільки потенційна загроза радіаційної хмари для її міст, — Плачков

Південно-Українська АЕС. Фото: gettyimages.com

Атомні електростанції на українській території все ще функціонують. Однак залишається відкритим питання щодо можливих ударів з боку Росії по цих об’єктах. І, ймовірно, лише потенційна загроза радіаційної хмари для російських міст утримує країну-агресора від такого кроку. Таку думку сьогодні, 18 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив ексголова Державної інспекції ядерного регулювання України (2017-2021 рр.) Григорій Плачков.

“На Запорізькій атомній електростанції трохи інша ситуація, ніж на інших наших атомних електростанціях. Все-таки там усі шість атомних енергоблоків переведені в стан “холодної зупинки”. Водночас на підконтрольній Україні території частина енергоблоків перебуває в ремонті, а частина — на 100%-й потужності”, — сказав він.

Експерт наголосив, що під час будівництва атомних електростанцій в Україні, включно із Запорізькою АЕС, не враховували можливі військові атаки на такі об’єкти.

“Корпуси реакторів розраховані на падіння легкомоторних літаків, але на влучання, як це було, наприклад, із Трипільською ТЕС, і чотири ракети поспіль…”, — каже він.

Плачков зазначив, що військові дії тривають, і що буде далі — спрогнозувати дуже складно.

“Я думаю про те, що нешановну Росію в завданні ударів по атомних електростанціях справді зупиняє тільки те, що радіаційна хмара може зачепити і деякі російські міста. Бо вже третій рік війна, прильоти поруч і прольоти над атомними електростанціями були, але прямих ударів по корпусах реакторів ще не було. Тому, будемо сподіватися, що розуму вистачить, і ракетні удари по таких об’єктах, як атомні електростанції, завдаватися не будуть”, — підсумував Григорій Плачков.

Читайте також: Атаки на Запорізьку АЕС: звідки запускаються дрони та кому це вигідно (ВІДЕО)

Нагадаємо, вчора, 18 квітня, під час спеціального засідання Європейської Ради президент України Володимир Зеленський заявив, що Росія знищила майже всю теплову електрогенерацію України. Не виключено, що наступними цілями агресора може стати інфраструктура атомних електростанцій і мереж розподілу.

Прямий ефір