Росія дуже переоцінює свої РЕБ — думка авіаційного експерта

Анатолій Храпчинський. Скріншот: uatv.ua

Росія у своїх атаках на Україну все частіше застосовує балістичні ракети, з якими українській протиповітряній обороні поки що складно справлятися. Але в України є свої успішні методи протистояння ворогу. Про це сьогодні, 11 квітня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів експерт у сфері авіації, заступник генерального директора компанії з виробництва засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ) Анатолій Храпчинський.

“Росія продовжує завдавати ударів по критичній інфраструктурі України. При цьому практично 50% ракет, які були запущені, — це балістика. А українській ППО поки складно справлятися з такими ракетами, особливо на тих напрямках, куди вони стріляють”, — зазначає експерт.

За його словами, широке використання балістичних ракет з боку РФ свідчить про те, що вони можуть їх виробляти в достатній кількості. І з цим потрібно щось робити.

“Нині в Росії є можливість виробляти балістичні ракети в достатній кількості для масованих обстрілів України. При цьому дедалі частіше з’являється інформація про те, що в цих ракетах знаходять дуже багато компонентів зарубіжних виробників. А згідно з накладеними санкціями, цих компонентів там не повинно бути. Це говорить про те, що ці санкції не діють. Вони мають бути посилені для того, щоб Росія не могла використовувати закордонні компоненти у виробництві своїх ракет”, — зазначає Храпчинський.

Він також вважає, що до роботи з посилення санкцій мають долучатися українські аналітики та спецслужби. За його словами, це допоможе якісніше працювати із санкційними списками.

Експерт звернув увагу на те, що якщо в РФ роблять ставку на виробництво і застосування ракет, то в Україні останнім часом активно розвивають напрямок БпЛА. Про це говорять навіть західні партнери, зазначаючи, що українські безпілотники більш стійкі до російських засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ).

“Доказом цьому є те, що кількість дронів, які запускаються Україною по противнику, в 80% випадків досягають поставлених цілей. Це дуже хороший результат. А нещодавно з’явилася інформація про те, що на Донецькому напрямку українським безпілотником було знищено машину російського комплексу РЕБ. Парадоксальним є те, що безпілотником було уражено систему, яка і повинна була захищати від безпілотників”, — розповідає Храпчинський.

За його словами, російські РЕБ мають низку суттєвих недоліків

“Росія активно розвивала напрямок засобів радіоелектронної боротьби на платформах. Але я постійно кажу про те, що російські РЕБи дуже переоцінені. Вони мають цілу низку суттєвих недоліків. Це великі машини, які в умовах воєнних дій не до кінця можуть виконувати покладені на них функції. Адже головне завдання засобів радіоелектронної боротьби — це мобільність і, скажімо так, непомітність. Як бачимо, нашими дронами уражаються великі системи, які, в принципі, проти цих БпЛА мали б працювати”, — сказав експерт.

Він зазначив, що масове використання ракет росіянами та ефективна робота Сил оборони України безпілотниками — характерна відмінність ведення війни сторонами.

“РФ для того, щоб знищити одну ціль, використовує велику кількість ракет. Ми ж для ураження цілі запускаємо невелику кількість безпілотних апаратів. І це дозволяє нам отримувати такі хороші результати, як, наприклад, виведення з ладу великої кількості об’єктів російської нафтопереробної промисловості”, — констатує Храпчинський.

Читайте також: Україна створює систему, яка дозволить бачити всі типи дронів на великих відстанях, — Храпчинський

Нагадаємо, військовий експерт Павло Нарожний раніше повідомляв, що ефективна робота FPV-дронів і безпілотників-камікадзе забезпечує 30-40% знищення російських танків на фронті в Україні.

Читайте також: Україна створює морські дрони, які не можуть виявити російські сили — деталі від експерта

Прямий ефір