Китай опосередковано бере участь у підтримці Росії у війні проти України. Таку думку сьогодні, 11 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог Дмитро Васильєв.
“Я хотів би навести приклад тієї допомоги, яку ми очікуємо від Сполучених Штатів Америки, яка поки що не проголосована в Конгресі. Маленький приклад. Ми очікуємо двох блоків — це військова амуніція, і другий блок — це макроекономічна допомога. Так ось, Китай допомагає Росії в цьому контексті — максимально в економічній площині”, — сказав він.
Політолог нагадав, що РФ втратила свої ринки в Європі та намагається компенсувати втрати в інших напрямках, зокрема, в економічних взаєминах із Китаєм.
“І, відповідно, ця економіка допомагає Росії ці гроші направляти на війну. Тому опосередковано Китай Росії допомагає. А крім того, та інформація, яка говорить про те, що мікрочипи не безпосередньо з Китаю, а через посередників надходять у Росію, ці мікрочипи опиняються в їхніх ракетах, які обстрілюють нашу енергетичну інфраструктуру та наші міста — це ті технології, які Росія, зокрема, отримує від Китаю. Тому опосередкована участь Китаю в підтримці Росії в цій війні існує”, — сказав Васильєв.
Він звернув увагу, що нещодавно міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров відвідав Піднебесну.
“Очевидно, що санкції дуже сильно впливають на економіку Росії. Очевидно, що Китай також попереджений Сполученими Штатами про те, що санкції будуть й проти Китаю, якщо продовжиться підтримка в тому вигляді, у якому Китай сьогодні підтримує Росію… Очевидно, що сьогодні Росія зазнає дуже серйозних труднощів з енергоносіями, зокрема, бензином, дизелем. І я думаю, що якісь можливості щодо взаємодії з Китаєм і в цій сфері також було проговорено. У Росії є дуже складні економічні проблеми. І очевидно, що про ці проблеми також говорив Лавров і в контексті, зокрема майбутнього можливого візиту Путіна до Китаю. Я думаю, що три основні теми обговорювалися — це економіка, це Україна, та, відповідно, майбутній візит Путіна”, — вважає політолог.
Читайте також: Співпраця Росії та Китаю має радше тактичний, а не стратегічний характер — думка
Нагадаємо, 9 квітня лідер Китаю Сі Цзіньпін під час зустрічі з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим у Пекіні заявив, що Китай підтримує обраний російським народом власний шлях розвитку і назвав китайсько-російські відносини “прикладом гармонійного співіснування великих країн”.