Протистояння між США і Китаєм буде наростати, а найгірший сценарій — це якщо Піднебесна стане прямим військовим союзником РФ. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог Володимир Фесенко.
“Протистояння між США і Китаєм буде не тільки зберігатися, воно наростатиме. І, відповідно, ситуація не зміниться. Найгірший сценарій — якщо Китай стане прямим військовим союзником Росії. Це найгірший сценарій. Ось якраз цього не можна допустити. І над цим працюють й американці, й українська дипломатія націлена саме на це”, — сказав він.
На думку Фесенка, щоб уникнути такого розвитку подій, на Китай має здійснюватися економічний вплив, зокрема йдеться й про вторинні санкції проти китайських компаній.
“Якщо компанія співпрацює з Росією, особливо якщо йдеться про співпрацю у військово-промисловій сфері, значить, ця компанія буде під санкціями США і, найімовірніше, в Європі. Тут така політика працюватиме дуже сильно”, — вважає політолог.
Він також зазначив, що має бути й політичний вплив, який не має обмежуватися гучними заявами.
“Важливо показувати в неформальному спілкуванні, та в офіційному так само, що якісь дії, в цьому випадку на підтримку Росії, в підсумку спрацюють проти інтересів Китаю. Вони створять проблеми для Китаю. Якщо здійснюватиметься ескалація війни Росії проти України, у підсумку це призведе до проблем для Китаю”, — сказав Фесенко.
Він наголосив, що Китаю потрібно показувати, що підтримуючи Росію, він програє.
“Якщо ви хочете активно, масштабно торгувати з США та Європою, утримайтеся від підтримки військово-промислового комплексу Росії. Ось такий діалог. Я думаю, що він, можливо, не відразу й не дуже помітно, але певний ефект може мати. Але саме протистояння між США і Китаєм і, відповідно, те, що Китай у тих чи інших масштабах допомагатиме Росії, на жаль, це збережеться. Головне, щоб Китай повністю не перейшов на бік Росії. Ось це завдання номер один”, — заявив Фесенко.
Читайте також: Китаю невигідна поразка Росії у війні проти України, але не потрібна й повна перемога — розбір Фесенка
Раніше голова правління Української асоціації китаєзнавців Віта Голод розповіла, що все, що робить Китай, він робить винятково в межах своїх національних інтересів. Завдяки цій позиції йому вже тривалий час вдається балансувати в партнерських відносинах і зі США, і з Росією одночасно.