РФ відновила масовані удари по українській енергоструктурі, які тривають досі: про ситуацію розповів Омельченко

Володимир Омельченко. Фото: iclub.energy

Від точкових ударів по українській енергоструктурі Росія знову перейшла до масованих атак. Очевидно, з одного боку, накопичила для них достатню кількість ракет. З іншого боку, не домігшись перелому на фронті, повернулася до своєї традиційної практики геноциду. Адже від енергетичної інфраструктури залежить життя мільйонів українців, зокрема дітей, людей похилого віку, людей з інвалідністю. Про це сьогодні, 6 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав директор енергетичних програм Центру Разумкова, енергетичний експерт Володимир Омельченко.

Коментуючи інформацію, що з’явилася в ЗМІ, про виведення з ладу 80% теплоелектростанцій, він зазначив, що, по-перше, йдеться не про всю теплову генерацію України, а про електростанції компанії ДТЕК, а, по-друге, не про їх знищення, а про пошкодження.

“Так, втрати значні, великі. Масовані удари відновилися по українській енергоінфраструктурі. Вони не припинялися, проте були протягом цієї зими точковими. Масовані почалися 22 березня і продовжуються досі. І інфраструктура України постраждала”, — констатував гість ефіру.

Він відкинув припущення про те, що російські атаки на енергосистему України пов’язані з українськими ударами по російських нафтопереробних заводах.

“Це неправда, тому що минулого року було завдано по українській енергетиці понад 1 200 ракетно-дронових ударів, коли Україна взагалі не чіпала жодних об’єктів у Росії”, — прокоментував енергетичний експерт.

За словами Омельченка, атаками на енергетичну інфраструктуру України російська армія грубо порушила Женевську конвенцію щодо правил ведення війни.

“Було зруйновано найбільшу в Україні електростанцію — ДніпроГЕС. А відповідно до Женевської конвенції, як відомо, удари по гідроелектростанціях, по дамбах прирівнюються до ядерних ударів. І тому за це Росія рано чи пізно понесе свою відповідальність”, — заявив Омельченко.

Водночас він зазначив, що Москва не досягла своєї мети, атакуючи українську енергетику.

“Українська енергетична система встояла, вона працює як єдиний цілісний механізм. На сьогодні в українській енергетичній системі немає дефіциту електричної енергії. Той дефіцит, який виникає, компенсується шляхом імпорту електричної енергії. Але в окремих містах, насамперед у Харкові, який обстрілюється підлим чином з території Росії, справді існують певні проблеми. До того ж обстрілюються не лише енергетичні об’єкти, а й цивільна інфраструктура: школи, дитячі садки, житловий фонд”, — додав Володимир Омельченко.

Читайте також: Удари РФ по інфраструктурі України повторюють доктрину Гітлера, — Закревський

Нагадаємо, начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталя Гуменюк вважає, що російські удари по українських енергетичних об’єктах можуть бути пов’язані з наміром окупантів дестабілізувати роботу промисловості, сільського господарства, які теж суттєво зав’язані на енергетику.

Прямий ефір