Володимир Путін усіляко підлаштовує історію під себе, свої ідеологічні переконання, виправдовуючи цим власну діяльність. Росіяни не бачать в історичних екскурсах Путіна, якими він апелює в ході свого правління, нічого чужого, адже вони давно вже звикли, що мають малу цінність у порівнянні з державою, на території якої мешкають. Про це сьогодні, 5 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла російська історикиня Голокосту та перекладачка Ксенія Кример.
“Історія — це постійний діалог між істориками про те, як ми реконструюємо та розуміємо минуле. І деяка робота з цим минулим, заснована на уявленні, що ми ніколи повністю не відновимо його, але ми можемо намагатися наблизитися до того, що сталося, усвідомлюючи обмеженість нашого інструментарію. Для Путіна історія — це застигла бронза, яка не передбачає жодного діалогу. Це деякий канон, зведення вірувань, деяка релігія, яка як тло оформляє його політичне бачення”, — пояснила вона.
Історія Путіна — це набір певних міфів, у які вірить населення Росії.
“Путін оперує не фактами, а міфами, і нікого з його керівництва це не бентежить. Якщо цей міф переконливий, якщо в цей міф вірять, то ми можемо їм оперувати, ніби він має якісь реальні історичні підстави. Люди в це вірять, люди звикли цим оперувати. Отже, це можна пускати у хід”, — зазначила історикиня.
Те, що транслює Путін — вигідно для його правління. Росіяни повинні розуміти, що не становлять особливої цінності для держави, інтереси якої понад усе.
“Путін транслює публіці, що інтереси російської держави — це завжди найвища цінність. Людина для держави, а чи не держава для людини. І росіяни не мають жодної цінності без цього “державного монстра”, на території якого вони мешкають. Росіяни завжди мають рацію, вони ніколи не агресор, вони завжди жертви, вони завжди герої. Він виходить з ідеї власної моральної переваги, яка є надзвичайно привабливою”, — резюмувала Кример.
Читайте також: Ідеї Ільїна надзвичайно привабливі для Путіна та кремлівських ідеологів, — Кример