Армія РФ не може проводити масовані атаки постійно, їй потрібен час для накопичення засобів ураження. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.
Він констатував, що з крилатими ракетами “Калібр” у російських окупантів справи йдуть краще, ніж із ракетами Х-101.
“Вони їх у принципі масово не використовували з 25 вересня 2023 року. І з цього періоду часу в них було достатньо можливостей накопичити істотний боєкомплект, понад 300 одиниць. І з урахуванням другої половини березня 2024 року, коли вони відновили енергетичний терор проти України, було залучено 133 ракети Х-101/555. І це, звичайно ж, у певному сенсі вичерпало запаси саме цієї авіаційної компоненти. 133 ракети — це, по суті, 2 місяці виробництва Х-101, 2 місяці — це ось якраз такий показник. І, отже, вони найближчим часом якщо і продовжать нанесення ракетних ударів по території України, то це буде невелика, обмежена кількість компоненти авіаційних, крилатих, дозвукових, тобто обмеженим боєкомплектом”, — сказав Коваленко.
Водночас військово-політичний оглядач не виключає, що росіяни можуть перейти на більш масоване використання ракет “Калібр”, якщо перед ними стоятиме таке бойове завдання.
Коваленко зазначив, що між такими акціями терору в російських окупантів проходить останнім часом десь 2-3 місяці.
“Наприклад, з вересня 2023 року до грудня 2023-го. А потім це була перерва між першою половиною січня 2024 року і зараз, до другої половини березня 2024 року, тобто два-три місяці їм необхідно для того, щоб накопичити необхідний боєкомплект ракетної компоненти”, — сказав він.
Коваленко уточнив, що виробництво Х-101/555 у РФ налагоджено в межах двох ракет на добу. За його словами, цей потенціал незмінний із другої половини 2023 року й гостро залежний від іноземних деталей для комплектування.
“З усім тим, з урахуванням уже налагодженої контрабанди і лінії складання вони можуть собі дозволити в середньому на добу збирати дві ракети повноцінно боєготові. Те, що вони зараз здійснили удар — це 133 ракети, тут нічого дивного немає. Фактично 2 місяці паузи, це 120 ракет тільки чистого середньостатистичного виробництва. Не забуваємо, що там можуть бути як пікові показники виробництва, так і спади. В принципі, десь це плюс-мінус 15-20% накопичення. І саме з цих показників ми маємо нинішні 133. Плюс, крім усього іншого, з вересня 2023 року, коли була в них тримісячна пауза, до грудня, вони аналогічно накопичували як ракети Х-101, так і “Калібри” й іншу компоненту. Тому, так чи інакше, але після кожної хвилі масованих ударів, масованого застосування все-таки якийсь боєкомплект у них ще й залишається в залишку. Тобто залишкова кількість накопичення, сумарно вона й дає певні цифри”, — сказав військово-політичний оглядач.
Читайте також: РФ готується до збільшення ракетних атак по Україні й не обмежиться лише “Калібрами”, — Маломуж
Нагадаємо, потужного ракетно-авіаційного удару по об’єктах паливно-енергетичного сектору України завдали російські окупанти вночі 29 березня. Застосували різні типи ракет та ударні безпілотні літальні апарати.