Санкції проти Російської Федерації слід посилити, насамперед, у секторі товарів подвійного призначення. Потім необхідно посилити фінансові санкції, включно з обмеженнями для “Росатома”, сільського господарства, добрив та інших галузей. Про це сьогодні, 1 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів економічний експерт Ілля Несходовський.
“Мене дуже здивувало, що на територію Росії постачали сировину для виробництва ракет, зокрема з європейських країн. Це неприпустимо. Яким чином не здійснюється відповідний контроль і країна-агресор має можливість купувати сировину безпосередньо на світових ринках через різні прокладки”, — сказав він.
Експерт зазначив, що якщо Росія має можливість купувати сировину для виробництва ракет, то таку саму можливість можуть мати й інші терористичні організації або держави.
“США необхідно задуматися і карати, а якщо вони знали і продовжували продавати, — змінювати підходи. Наприклад, складати білий список компаній, які мають можливість купувати цю продукцію і не задіяні в тому, що потім реекспортують продукцію в Росію”, — пояснив Несходовський.
За його словами, перш за все, необхідно здійснити заходи, спрямовані на унеможливлення потрапляння на територію Росії будь-яких компонентів, призначених для військового використання.
Далі необхідно розглянути питання про застосування фінансових санкцій щодо країни-агресора, однак, як зазначає Несходовський, ситуація в цьому аспекті далека від ідеальної.
“Знову ж таки, питання до самої Європи. Чому досі Європа купує продукцію сільськогосподарську в Білорусі та Росії? Це теж фінансування війни. Далі — питання щодо нафти, яку ви купуєте в Росії нафтопроводами. Крім того, питання “Росатома”, яке чомусь повністю затихло, хоча досить активно обговорювалося рік тому. Наступне питання — мінеральні добрива, які поставляються на світові ринки. Тому є ще багато питань, які необхідно розглядати”, — наголосив експерт.
Однак, на його думку, найбільш значущим є вплив санкцій на банківський сектор Росії.
“Вторинні санкції, тобто, якщо банки не мають можливості відмовлятися від співпраці з Росією, одразу ж відбувається відповідний вплив на зовнішню торгівлю Росії. Вони не можуть отримати гроші за реалізовану будь-яку продукцію, тому що є підсанкційними, а транзакції йдуть набагато довше. Цей удар, як на мене, дійсно, за останні півроку, найефективніший з усіх, що здійснювали після того, як заборонили нафту”, — підсумував Ілля Несходовський.
Читайте також: Нова економічна криза в Росії: банки Китаю, ОАЕ і Туреччини блокують рахунки РФ (ВІДЕО)
Нагадаємо, радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк повідомив, що багато західних компаній продовжують працювати в Росії, платити податки до держбюджету РФ і тим самим фінансувати війну.