Москвичі вже почали отримувати електронні повістки, у столиці РФ відкрили єдиний призовний пункт. Про це сьогодні, 1 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив прессекретар фонду “Идите лесом” Іван Чувіляєв.
Він зазначив, що цього року ситуація із призовом у Росії вже змінилася, тому що почала працювати система так званих електронних повісток.
“Москвичі вже отримують повістки на сайті. По-друге, у Москві вже відкрився так званий єдиний призовний пункт — ЄПП на вулиці Яблочкова. І, відповідно, туди пропонується приходити всім призовникам. Це означає, що намагатимуться якось централізувати систему видачі повісток. Це означає, що, найімовірніше, будуть, відповідно, намагатися реалізовувати цю ідею з електронними повістками та єдиним реєстром військовозобов’язаних, з яким, власне, влада носиться уже понад рік… Це перше. І друге, важливе, що варто мати на увазі, це те, що, звісно, головний інструмент, щоб загнати на призов молодих людей — це насамперед облави. Це означає, що треба бути до них готовими, і отже, будуть хапати, отже, будуть приходити в інститути, будуть приходити у виші, будуть приходити в гуртожитки, будуть приходити скрізь, де так чи інакше можуть опинитися молоді люди”, — сказав Чувіляєв.
Він прогнозує, що в новому сезоні ця система в РФ працюватиме геть погано, але, з усім тим, величезна кількість людей підпаде під призов.
“Очевидно, що ось цього сезону, найімовірніше, все буде працювати дуже погано, все буде розвалюватися, і все буде відбуватися кошмарно. Якась частина людей у такий спосіб зможе, напевно, уникнути призову, але величезна кількість людей, навпаки, у такий спосіб під цей призов дуже сильно може потрапити. Ось це те, що, звичайно, варто мати на увазі”, — сказав прессекретар фонду “Идите лесом”.
За його словами, найгірша ситуація — на окупованих територіях України, де росіяни почуваються вільно й не дотримуються жодних правил. Чувіляєв нагадав, що там незаконна мобілізація відбувалася з моменту повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
“Припустимо, там якісь російські закони діють на цих окупованих територіях, що абсолютно не змінює ситуації, як на початку 2022 року, як на початку 2023 року, так і сьогодні — це територія, де, загалом, кричи — не кричи, окупаційна влада почуває себе набагато більш вільно, ніж будь-де. Вони розуміють, що вони можуть робити з цими людьми взагалі все що захочуть. Йти скаржитися їм нема до кого. І навіть коли ці люди звертаються до нас, це все одно досить важка, окрема історія. З ними важче набагато працювати, ніж з жителями Центральної Росії, ніж з громадянами Російської Федерації. Це люди, які фактично позбавлені будь-яких прав й перебувають повністю в руках цієї окупаційної влади”, — наголосив він.
Читайте також: У Росії почався новий призов: як строковикам не потрапити на фронт, розповіла Курносова
Нагадаємо, весняний призов у РФ починається 1 квітня і триватиме до 15 липня.