Звинувачення України в теракті в “Крокусі” з боку РФ спрямовані на внутрішню аудиторію, щоб надати імпульс питанню мобілізації. Таку думку сьогодні, 27 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог Ігор Рейтерович.
“Бортніков (глава ФСБ Росії Олександр Бортніков, — ред.) там, до речі, ще згадав й США з Британією, сказав, що вони теж мають до цього стосунок. Ну, розраховані ці заяви, звичайно, на внутрішню аудиторію, оскільки версія є абсолютно дикою, безпідставною та смішною, за великим рахунком. І значною мірою була дезавуйована навіть Лукашенком (самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко, — ред.), силовики якого брали участь у затриманні тих, хто, на думку російського слідства, відповідальний за цей акт у “Крокусі”. Їм потрібно просто продовжувати прокачувати цю тему, але вже суто для безпосередньо росіян, оскільки для інших країн вона не була, не є та не буде жодною мірою навіть такою, яка мінімально наближена до дійсності”, — сказав він.
Водночас, на думку Рейтеровича, всередині РФ така версія дасть змогу відвернути увагу від великої кількості інших проблем, й, можливо, навіть у якійсь перспективі мобілізує суспільство на продовження війни з Україною.
“Насправді тут є дуже чіткий поділ. Росіяни на словах можуть ці речі підтримувати, але йти воювати і тим паче вмирати не особливо хочуть. Принаймні, може надати якийсь додатковий імпульс усім тим процесам, які на сьогодні у цій країні відбуваються, зокрема й в плані розширення кількості військовослужбовців, збільшення кількості призовників. Тому що у них ось зараз буде призов, й не виключено, що вони там замість 120 тис., які вони традиційно щороку набирають, спробують набрати більшу кількість, зокрема посилаючись на якусь загрозу тероризму, яка нависла безпосередньо над РФ”, — сказав політолог.
Він також вважає, що на тлі свого колосального провалу російські спецслужби, на які витрачаються мільярди бюджетних коштів, намагаються імітувати бурхливу й успішну діяльність.
“І зрозуміло, що в цій ситуації визнати, що це зробили досить слабко підготовлені бойовики, які просто скористалися безладністю ситуації, яка була безпосередньо в російських силових структурах… Або ж російські силові структури мають відношення до того, що сталося, а така версія, до речі, набирає все більше обертів навіть безпосередньо в самій Російській Федерації. Так от, їм треба якимось чином списати це на когось іншого, на якогось потужнішого ворога. І в цьому контексті Україна, Сполучені Штати Америки, Британія — це, звісно, той ворог, на якого вони можуть спробувати це скинути, тому що це серйозний противник. І тоді вони можуть якимось чином виправдатися, зокрема навіть перед Путіним, чому стався такий провал та стільки людей загинуло”, — сказав Рейтерович.
Політолог підкреслив, що з погляду міжнародної політики ця версія не має жодної перспективи.
“Над нею відверто сміються, потішаються в західних медіа та офіційні представники західних держав, тому що вони прекрасно розуміють, про що йдеться й що Путін намагається зробити”, – сказав він.
Читайте також: Влада РФ несе ахінею й не збирається розслідувати теракт у “Крокус Сіті Холі”, — російський опозиційний політик
Нагадаємо, 137 людей загинули внаслідок теракту в підмосковному концертному залі “Крокус Сіті Хол” 22 березня. Цей теракт став найбільшим у Росії за кількістю загиблих після Беслана 2004 року.
Розвідка Сполучених Штатів Америки (США) має у своєму розпорядженні дані, що підтверджують відповідальність угруповання “Ісламська держава” (ІДІЛ) за вчинення 22 березня теракту в концертному центрі “Крокус Сіті Хол” у Красногорську Московської області. Про це йдеться в повідомленні Reuters.