Володимир Путін не мав жодного права балотуватися на новий президентський термін у РФ. Диктатора потрібно перестати називати президентом, після “перевиборів” він повністю нелегітимний. У світу є всі підстави відмовити Путіну в будь-якій легітимності і перестати контактувати з ним як із президентом. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив член української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Олексій Гончаренко.
13 жовтня 2023 року ПАРЄ визнала президента РФ Володимира Путіна диктатором, а російський режим — диктатурою, і закликала всі держави Ради Європи не визнавати легітимність російського президента після закінчення його чинного терміну, а також припинити всі контакти з ним, за винятком гуманітарних контактів і з метою досягнення миру. Зараз настав цей момент.
“Це наша мета, а що і як із цього вийде, подивимося. Дійсно, ми не даремно працювали над цим, і була ухвалена резолюція, яка говорить про те, що Путін нелегітимно знову балотується, що, безумовно, Путін є диктатором. Навіть якщо взяти російське законодавство, то немає частки сумніву в тому, що Путін є нелегітимним, ніяким не президентом, просто самопроголошений президент. По-хорошому, його потрібно переставати називати президентом, а казати “російський диктатор” або “російський самопроголошений президент”, тому що жодного права ні за яким законодавством балотуватися він, безумовно, не мав. І це важлива резолюція. Але тепер питання, як вона реалізовуватиметься”, — прокоментував Гончаренко.
За його словами, проблема не в легітимності Путіна.
“Основою міжнародної легітимності Путіна є ядерна зброя. І те, що все одно, всім країнам світу доводиться якимось чином контактувати з РФ у світлі того, що це ядерна держава, постійний член Радбезу ООН, хоча і незаконно. Тобто Російська Федерація скрізь незаконна, скрізь злочинець. Але через інерцію ядерної зброї вона продовжує бути присутньою, зокрема на дипломатичній карті світу. Путін намагається прорвати цю ізоляцію”, — каже член української делегації в ПАРЄ.
Він зазначив, що дуже серйозним кроком до ізоляції російського диктатора був ордер на його арешт, виписаний Міжнародним кримінальним судом (МКС)
“Але до країн, які не входять до МКС, і які не ратифікували Римський статут, Путін навіть уже здійснює закордонні поїздки, зокрема, до арабських або до Центрально-Азійських, і його там вітають інші такі самі диктатори, як він. Сирія, Венесуела, Північна Корея, Гондурас — такий абсолютно очевидний набір країн. І Білорусь, окупована Росією. Загалом, об’єктивно кажучи, є всі підстави у світу просто відмовити Путіну в будь-якій легітимності і перестати з ним контактувати, як із легітимним президентом Росії. Чи відбудеться це? Це велике питання. І, я думаю, що не відбудеться тією мірою, якою мало б відбутися з причин, які я назвав”, — підсумував Олексій Гончаренко.
Читайте також: Вибори на окупованій території навіть Гітлер не додумувався проводити, — Гончаренко про “голосування” за Путіна
Нагадаємо, раніше Гончаренко висловив думку, що так звані президентські вибори, які відбулися в РФ, показали, що розв’язана проти України війна не одного диктатора Володимира Путіна, а всієї Росії. Країна-агресор глибоко хвора на мілітаризм, реваншизм, імперіалізм і повинна пройти денацифікацію, як свого часу нацистська Німеччина.
Читайте також: Із Путіним спілкування низки лідерів країн тепер відбуватиметься тільки з гуманітарних питань, — Мезенцева