Після рейду російських добровольців зараз у Кремля немає можливості щось змінити і ретельніше прикрити ділянку кордону з Україною. Російських сил і ресурсів критично не вистачає для захисту власних кордонів. Таку думку сьогодні, 18 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.
“Це може прозвучати вельми дивно, але саме кордон з Україною, який Росія завжди позиціювала як головну загрозу для своїх територій, і в принципі всі пропагандистські нормативи, які поширювали від 2022 року, — “денацифікація”, “демілітаризація” — просто валяться, якщо подивитися, а який захист у Росії на кордоні з Україною. З Харківською, Сумською областями з боку Курської, Брянської та Бєлгородської областей”, — сказав він.
За словами оглядача, там було сформовано три угруповання, три групи військ, які так і називаються “групи прикриття кордону”. Вони являють собою щось схоже на недоукомплектовані батальйонно-тактичні групи в кількості 45 одиниць. Це три групи військ “Брянськ”, “Курськ” і “Бєлгород” загальною кількістю приблизно 35 тис. основного особового складу і близько 1000 резерву.
“Водночас вони недоукомплектовані танками. Там загалом загальна кількість близько 200 танків, близько 600 ББМ, досить велика кількість артсистем — понад 800. Але це зумовлено тим, що дані групи військ задіяні не стільки для того, щоб оборонятися, скільки для завдання терористичних артилерійських ударів ствольною артилерією, мінометами, реактивними системами залпового вогню по території України — Харківської та Сумської областей. Загалом цієї кількості критично не вистачає для контролю кордону з неокупованими територіями України, з якою йде зіткнення у Росії. Це понад 750 км. Тобто на одну, грубо кажучи, батальйонно-тактичну групу припадає 16 км фронту, умовно. Але це більш ніж у чотири рази більше від функціонала повноцінно сформованої, укомплектованої повністю, боєздатної БТГ”, — пояснив Коваленко.
Він акцентував, що ці 45 БТГ повноцінно небоєздатні.
“Тому, коли заходить якась невелика група до роти з диверсійно-розвідувальним функціоналом рейдового типу, то вони не можуть адекватно якось їм протидіяти. Їм не вистачає ресурсу. І саме тому парадоксальна ситуація і виникає, що кордон у Росії з Україною, який вона так демонізувала останні 10 років, не прикритий від слова зовсім”, — резюмував Олександр Коваленко.
Читайте також: Путін має намір бити важкою зброєю по Бєлгородській та Курській областях, щоб нейтралізувати добровольців — аналіз Маломужа
Нагадаємо, як заявив заступник командира легіону “Свобода Росії” з позивним “Цезар”, російські добровольці вже досягли цілей воєнної операції в Бєлгородській і Курській області — зірвати псевдовибори в прикордонних регіонах Росії і відтягнути резерви російської армії. Але рейд триватиме й надалі. За його словами, до Легіону, “Російського добровольчого корпусу” і “Сибірського батальйону” надходять тисячі заявок від охочих приєднатися до добровольців.