“Вибори” на окупованих територіях України сприймаються населенням як театральна вистава, — журналіст

"Вибори" на ТОТ частини Донецької області 15.03.2024. Фото: gettyimages.com

Так звані “вибори” на тимчасово окупованих територіях України, зокрема в Донецькій і Луганській областях, сприймаються населенням як театральна вистава. Про це сьогодні, 16 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів журналіст, президент Центру досліджень соціальних перспектив Донбасу Сергій Гармаш.

“Переважно (на псевдовибори, — ред.) ідуть пенсіонери, найімовірніше, це місцеві, тому що навряд чи пенсіонерів будуть звозити звідти (з Росії, — ред.). Але навіть у пропагандистських матеріалах на всіх відео і фото дуже мало людей. Це можна пояснювати як завгодно, так? Основна частина вже проголосувала або ще якось інакше… Але не тим, що всі підтримують, а тому що, або одні бабусі приходять, а іншим просто все одно”, — сказав він.

За його словами, водночас на території Росії на виборчих дільницях можуть траплятися випадки, коли у виборчі урни виливають зеленку, а також підпали кабін для заповнення бюлетенів.

“По Донбасу там взагалі такого нічого немає. Чому? Тому що вони розуміють театральність цих “виборів” і розуміють, що вони там нічого не вирішують. Люди відчувають значною мірою театральність того, що відбувається. Тому вони реагують відповідно. І говорити про те, хто зараз там голосує і скільки проголосувало, ну, це просто неможливо. Тому що за такої процедури голосування визначити реальні параметри виборчого процесу, процесу голосування — нереально. Усе, що вони захочуть, те вони й намалюють”, — наголосив Сергій Гармаш.

Читайте також: “Вибори” під дулом автомата — як українців в окупації примушують до “голосування” за президента РФ (ВІДЕО)

Раніше директор Інституту стратегічних досліджень і безпеки, засновник “Східної правозахисної групи”, правозахисник Павло Лисянський повідомив, що російські загарбники виготовили для “голосування” на президентських виборах на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) України понад 4 млн бюлетенів, хоча паспортів роздали два мільйони. Що підтверджує фальсифікацію.

Прямий ефір