РФ потопає в кризах — проблеми в ЖКГ, авіасфері, економіці, репресії та мобілізація — огляд (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Від початку 2024 року в низці російських регіонів сталися великі комунальні аварії. У результаті без тепла залишилися сотні тисяч росіян — від Калінінграда до Далекого Сходу, інформує FREEДОМ.

Президент Росії Володимир Путін заявив, що у 2023 році на модернізацію ЖКГ спрямували 337 млрд рублів. Насправді ж витрати на житлово-комунальну сферу в Росії істотно урізають. 

У 2024-2026 роках фінансування ЖКГ із федеральної скарбниці зменшиться більш ніж удвічі. Про це написано в пояснювальній записці до закону про бюджет, який наприкінці листопада 2023 року підписав російський диктатор. 

Понад 280 багатоквартирних будинків залишилися без опалення в Липецьку. Мер Євгенія Уваркіна повідомила, що вранці 13 січня 2024 року на теплотрасах сталося дві аварії. На одній із вулиць забив гарячий гейзер. 

“Вулиця Вул. Громової, буд. 4. 1 під’їзд. У підвалі 6 січня прорвало трубу, тільки 9 січня приїхали сантехніки і просто перекрили гарячу воду по стояку, сказали — чекайте на ремонт. Підвал постійно затоплений. У під’їзді ситуація не краща… На місці дірки має бути друга гаряча труба. Де вона — не зрозуміло. Звертаємося щотижня”, — із повідомлення в місцевому чаті мешканки Липецька.

Жителі Новосибірська третій день скаржаться на відсутність опалення після прориву труби, прокладеної півстоліття тому. Найбільше постраждали два райони міста. Розташовані там лікарні та поліклініки припинили госпіталізацію. 

“Прямо зимова річка така. Навіть улітку такого не було. От куди вода зараз буде йти? Усі ж зливостоки — закриті”, — каже житель Новосибірська.

Кризи не тільки у сфері житлово-комунальних послуг. 

Війна проти України і безпрецедентні санкції щодо країни-агресора прискорюють інфляцію в Росії і впливають на добробут звичайних росіян. 

За даними Росстату, багато товарів подорожчали на десятки відсотків. Але рекорди побили курячі яйця — їхня вартість зросла на 62%, а в деяких регіонах ще більше. Головні причини — санкції щодо російського аграрного сектора і дефіцит кадрів. 

Москва вже шукає трудових мігрантів за межами ближнього зарубіжжя. До Росії їдуть 10 тис. робітників із Кенії, пишуть російські ЗМІ. 

“Президент Кенії Вільям Руто прагне просувати Кенію як країну для інвестицій, виробництва, торгівлі та туризму, позиціонуючи її як конкурентоспроможне джерело професійної, кваліфікованої та напівкваліфікованої робочої сили”, — заявив офіційний представник Державної палати Кенії Хусейн Мохамед.

Одна з найбільш проблемних галузей — цивільна авіація. 

Три інциденти за шість годин сталися 12 січня 2024 року з літаками російської авіакомпанії “Победа”. А в “Аерофлоту” зламався восьмий літак. І це — за п’ять тижнів. 

Кількість поломок російських лайнерів у 2023 році потроїлася. У 2022 році зареєстрували 61 інцидент, а у 2023 — понад 180. Таких висновків дійшли журналісти видання Newsweek. 

Гострий дефіцит запчастин унаслідок санкцій щодо Росії призвів до так званого “авіаканібалізму”. Тепер росіяни для ремонту одних літаків розбирають інші. 

“Проблема в тому, що після введення санкцій проти цивільної авіації Ірану за зростанням кількості авіаційних інцидентів послідувала серія авіаційних катастроф. І зараз усе експертне співтовариство працює над тим, щоб не допустити таких катастроф у Росії. Адже нові прогнози вже виразно дають чіткі сигнали, що така динаміка зростання авіаційних інцидентів може призвести до катастроф уже 2024 року. Найстрашніше — те, що вони почали приховувати факти і просто офіційно не фіксувати всі інциденти”, — говорить засновник сервісу із забезпечення безпеки польотів RunAvia Андрій Патраков.

Війна Росії проти України, мобілізація в Росії та репресії режиму призвели до рекордної еміграції. 

Тільки за перше півріччя 2023 року на найбільшому острові Таїланду Пхукеті російські громадяни купили нерухомості на рекордну суму — 25 млн дол. 

На думку експертів, купують не для інвестицій, а з метою релокації. І йдеться не тільки про тих, хто виїхав від переслідувань або від мобілізації. Росію залишає бізнес. Санкції щодо країни-агресора роблять вкладення в російську економіку збитковими і занадто ризикованими.

Читайте також: В України буде більше ракет, дронів, засобів РЕБ і ППО — звернення президента Зеленського наприкінці 690-го дня війни

Прямий ефір