Удари дронами по НПЗ РФ, прорив кордону російськими добровольцями: як почалися псевдовибори в Росії (ВІДЕО)

"Вибори" президента РФ. Ілюстративне фото: ukrinform.ua

Через дві доби після прориву російського кордону підрозділами добровольців із РФ, президент Росії Володимир Путін зважився прокоментувати ситуацію. За словами диктатора, військові хочуть зірвати президентські псевдовибори в Бєлгородській і Курській областях. При цьому глава Кремля назвав “Російський добровольчий корпус” (“РДК”), легіон “Свобода Росії” і “Сибірський батальйон” іноземними найманцями, хоча відомо, що підрозділи сформовані з російських громадян, повідомляє FREEДОМ.

Безпілотники, під ударами яких найбільші нафтопереробні комплекси Росії. Безперервна повітряна тривога в Бєлгородській у Курській областях. І прорив російського кордону добровольчими підрозділами, де служать росіяни, який не змогли відбити війська РФ. Так почалися вибори президента в Росії

“Щодня з території Російської Федерації по Україні, по її мирних містах і селах наносяться масовані удари, гинуть мирні жінки, діти, люди похилого віку. У зв’язку з цим ми попередили населення Курщини та Бєлгородщини про те, що завдаватимемо ударів у відповідь. Ми змушені відповідати та завдавати ударів по військових об’єктах на території цих регіонів”, — заявили російські добровольці.

Так, крім дії західних санкцій, падіння рівня життя росіян і дипломатичної ізоляції, напередодні так званих виборів президента, у Путіна з’явилася низка нових проблем. Після ударів безпілотниками, ціна на бензин марки А-95 на Санкт-Петербурзькій міжнародній товарно-сировинній біржі перевищила 60 тис. руб. (648 дол.) за тонну. Показник максимальний з кінця вересня 2023 року. Після псевдовиборів рубль ризикує обвалитися. Ціни на продукти першої потреби зростають. А ось жителям Бєлгородської області й зовсім не до виборів. Місцева влада блокує евакуацію. Люди змушені тікати від вибухів власними силами.

Попри проблеми в російському суспільстві, які наростають як снігова куля, дані соцопитувань за січень поточного року свідчать про те, що за Путіна готові голосувати шість із десяти респондентів. Дослідження Незалежного національного дослідницького центру Чиказького університету та Інституту вивчення війни США показало — війну Росії проти України підтримують 63% громадян РФ. Майже такий самий відсоток опитаних називають війну “цивілізаційним протистоянням між Росією і Заходом”.

“Потрібно щось робити, щоб люди почали щось намагатися зробити з приводу того, що відбувається, якось проти цього режиму йти. Хоча б навіть піти та взяти участь в акції 17 березня, яка називається “Полудень проти Путіна”. З високою часткою ймовірності люди не готові до якихось дій”, — пояснила російський ліберальний політичний діяч, правозахисниця Наталя Пелевіна.

Судячи з риторики Путіна і його наближених, Кремль не готовий відмовлятися від імперських амбіцій, невиправданих територіальних претензій до України й політики залякування світу ядерною зброєю. А отже, проблем у Росії буде ще більше, оскільки їхнє першоджерело не збирається відмовлятися від влади.

Читайте також: Рейди добровольців виявилися несподіванкою як для російської влади, так і для її регулярної армії, — експерт

Прямий ефір