Більшість громадян у Росії пасивно і байдуже ставиться до президентських виборів. Вони вважають, що ця процедура важлива скоріше для самої влади, з якою не заведено сперечатися, ніж для людей, щоб визначити своє нове майбутнє. Про це сьогодні, 15 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політтехнолог, ексголова Громадської палати Башкортостану Ростислав Мурзагулов.
“Насправді росіяни ніяк не ставляться до цих виборів, тому що росіяни, в широкій масі своїй, це люди виключно і дуже глибоко залежні від свого начальства. Люди, які з начальством не сперечаються. Люди, які йдуть завжди на поводу, і люди, які позбавлені будь-якої громадської ініціативи, позбавлені можливості та вміння сперечатися з начальством”, — сказав він.
Політтехнолог зазначає, що в Україні існує громадянське суспільство, яке розуміє, що влада залежить від громадян, на відміну від Росії.
“У Росії, на жаль, за 70 років радянської влади, а потім за чверть століття путінізму, переконали людей у зворотному. Людей переконали в тому, що вони повністю залежать від влади, від її примх, від її бажання або небажання допомогти їм. І, відповідно, до виборів основна маса росіян ставиться як до дії, не дуже важливої, не дуже цікавої, потрібної виключно їхньому начальству”, — пояснив Мурзагулов.
За його словами, коли начальство “зганяє” працівників на виборчі дільниці, вони туди спокійно “зганяються”.
“Відрадно тут тільки те, що останнім часом дедалі більше стає тих, хто починає щось розуміти, і виникають такі рухи, як ті, хто підписувався за Надєждіна (Борис Надєждін, — ред.); ті, хто хотів за Дунцову (Катерина Дунцова, — ред.) голосувати; тих, хто ходив ховати Навального (Олексій Навальний, — ред.) і так далі. Усе, що з цим пов’язано, як і ті, хто збирається прийти на вибори не коли-небудь, а саме о 12:00 17 березня”, — резюмував Ростислав Мурзагулов.
Читайте також: Російська влада злякалася мирної акції “Полудень проти Путіна”, яка запланована на 17 березня — деталі від експертки
Нагадаємо, у Росії сьогодні, 15 березня, стартувало триденне голосування на президентських “виборах”. У них беруть участь чотири кандидати: Володимир Путін, який висунувся на п’ятий термін, а також представники провладних партій: Леонід Слуцький (ЛДПР), Микола Харитонов (КПРФ), Владислав Даванков (“Нові люди”).
Читайте також: Вбивство Навального: причини та наслідки оцінили експерти