Російська пропаганда працює так само, як і наркотики — потрібно постійно збільшувати дозу. Красиві мультфільми, які багато років поспіль показував президент РФ Володимир Путін і міністри оборони Росії про якісь фантастичні типи високоточного озброєння, зіграли злий жарт. Про це сьогодні, 13 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив співзасновник, виконавчий директор інтернет-проєкту StopFake Руслан Дейниченко.
“Багато російських військових, особливо ті, які йшли добровольцями, або ті, кого мобілізували, були розчаровані тим, що розрекламованої зброї немає, що зараз здебільшого російські війська використовують відновлену радянську техніку, 50 років якій або навіть більше. Тому розчарування приходить для багатьох, але приходить уже дуже пізно, на жаль”, — сказав він.
Дейниченко звернув увагу, що Кремль збільшує градус і дозу пропаганди.
“Вона спрямована насамперед на своє населення, для того, щоб показати, що “Росія воює з НАТО”. Уже немає цієї риторики, що “візьмемо Київ за три дні”, і “все йде за планом”, що це так звана “спецоперація”. Зараз і Путін, і Медведєв намагаються знайти якісь нові формулювання, чому все йде не за планом”, — зазначив співзасновник проєкту StopFake.
За його словами, з вуст російської влади все частіше лунають слова про ядерний удар, погрози захопити Одесу, Харків, Суми, почати новий наступ.
“Російська пропаганда намагається постійно підвищувати дозу цього наркотику для того, щоб населення не розчарувалося в Путіні, в його політиці й у так званій “спецоперації”, — пояснив Дейниченко.
Читайте також: Головним джерелом поширення російської дезінформації та пропаганди став Telegram, — Дейниченко
Нагадаємо, представник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України Андрій Юсов повідомив, що на просування своїх наративів у Telegram Росія витратила 250 млн доларів.