Відправлення іноземних військових фахівців в Україну не означає їхньої участі в бойових діях. Про це сьогодні, 12 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог Володимир Фесенко.
За його словами, заяви про можливість перебування на території України іноземних військових фахівців, представників збройних сил у тій чи іншій ролі, з тими чи іншими місіями — це легітимізація їхньої присутності, Росії варто до цього звикнути.
“Тепер що стосується доцільності. Дискусія вже йде і на Заході. З точки зору безпеки, ніби простіше, легше навчати, проводити якісь масштабні дії з навчання наших військових на території країн НАТО. Для західних військових це ніби зручніше, система працює, все налагоджено. З іншого боку, в наших умовах — це ближче до наших умов, і воювати нашим військовослужбовцям доведеться в нас, із поправкою на наші кліматичні умови, на наші географічні умови, знову ж таки, з урахуванням особливостей воєнних дій, не просто за західними підручниками, які, на жаль, відображають досвід минулих війн, але не теперішні війни”, — сказав Фесенко.
Він звернув увагу, що й сам процес навчання вже має обопільний характер: українські військові передають досвід, наприклад, як воювати з використанням дронів та деяких інших сучасних засобів, яка тактика більш доцільна тощо.
Фесенко нагадав, що західне озброєння може потребувати обслуговування та розв’язання якихось технічних проблем, на яких краще розуміється представник країни-розробника.
“Тому краще, коли їхній військовий експерт, військовий фахівець присутній у країні та може оперативно відреагувати на проблему й допомогти її вирішити. Те саме стосується, наприклад, ремонту тих чи інших танків або інших складних технічних систем. Одна справа, коли це треба, скажімо так, відправляти в іншу країну. Ну, от, наприклад, деякі танки та інші складні технічні установки ми змушені були відправляти в Литву, а то й у Німеччину. Ну, уявіть, скільки це часу, сил, так? І інша річ, якщо станцію з ремонту створено, вона діє в Україні, і її, скажімо так, консультують або допомагають її роботі один або кілька фахівців із країни, яка виробила цю зброю”, — сказав політолог.
На його думку, може бути доцільно, щоб одразу після отримання Україною винищувачів F-16, українців у питаннях обслуговування цих літаків на перших порах на місці консультували західні фахівці.
“Тобто це те, що стосується використання саме військових фахівців, військових радників, як це раніше говорили. Це, в принципі, нормальна форма взаємодії. Досвід різних воєн знає чимало таких прикладів”, — наголосив Фесенко.
Рішення про присутність іноземних військових фахівців в Україні ґрунтуватиметься на двосторонніх домовленостях, переконаний політолог.
“Масштаби форми допомоги Україні можуть розширюватися, можуть ставати дедалі гнучкішими, інколи прямішими — ось це важливо для нас”, — сказав Фесенко.
Читайте також: Франція створює альянс країн, готових спрямувати війська до України — позиції союзників (ВІДЕО)
Нагадаємо, як заявив політолог Олег Лісний, президент Франції Еммануель Макрон виявив активну підтримку Києва, ініціюючи створення альянсу країн, потенційно готових відправити свої війська на територію України. Це свідчить про усвідомлення французьким лідером того факту, що безпека Європи залежить від успіхів українців на полі бою.