Три оборонні компанії Франції розгорнуть виробництво в Україні. Париж планує залучити їх до роботи, щоб допомогти Києву. Про це заявив міністр оборони Франції Себастьян Лекорню. Французькі компанії співпрацюватимуть з українськими у виробництві безпілотників, обладнання і, можливо, боєприпасів. За словами Лекорню, ідея полягає в тому, щоб запустити виробництво вже влітку 2024 року, інформує FREEДОМ.
Франція створює альянс країн, готових відправити війська до України. 26 лютого цього року за підсумками паризької Конференції на підтримку України президент Франції Емманюель Макрон заявив, що не виключено, що в разі подальшої ескалації бойових дій доведеться спрямувати війська союзників до України. Пізніше він додав, що такі слова були ретельно зважені та продумані. А 5 березня під час візиту до Чехії Макрон закликав європейців “не бути боягузами”.
“Було важливо зробити це — почати говорити про відправлення західних військ до України, тому що ми всі повинні усвідомлювати, що ця війна зачіпає нас. Ми ніколи не хочемо бачити речі такими, якими вони є, але нам має бути все гранично ясно. Чи можемо ми відвернутися і вважати, що все буде і далі йти своїм трибом? Я так не думаю. Тож це стратегічний прорив, до якого я закликав і який я повністю приймаю”, — заявив Макрон.
У Берліні та Лондоні, як і в багатьох інших європейських столицях, заявили, що відправляти свої війська до України не готові. Аналогічну заяву зробили і у Варшаві.
“Польща не має наміру відправляти свої війська на територію України. Не потрібно спекулювати про те, чи будуть обставини, які змінять цю позицію”, — сказав прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск.
Але вже 8 березня позиція польського керівництва змінилася.
“Присутність сил НАТО в Україні не є чимось немислимим. Я ціную ініціативу президента Франції Емманюеля Макрона, тому що йдеться про те, щоб Путін боявся, а не ми боялися Путіна”, — заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський.
“Макрон тут виступає в ролі такого політичного криголама, який тут пробиває шлях уперед, поки що на словах. Я думаю, що і сама Франція поки що не готова посилати свої війська до України, але нічого, адже дискусію почали. Треба тут все-таки зберігати єдність і домагатися спільних рішень”, — коментує політолог, голова Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Володимир Фесенко.
Макрона підтримали і лідери країн Балтії. Латвія, Литва та Естонія, які самі побоюються російського вторгнення, виявилися найбільш відкритими для озвученої французьким президентом ідеї.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що, завдяки дискусії про можливість відправки західних військ до України багато європейських країн зрозуміють, що допомога Києву — це не благодійність, а порятунок життів власних громадян.
“Дискусія, спровокована цим повідомленням із Парижа, заощадить багато часу Європі на усвідомлення того, що потрібно зробити більше. Не тільки для України, а й Європи. Цей меседж від Макрона — це те, що всі знають, але бояться сказати. Він просто перший, хто почав відкрито говорити про те, що, на мій погляд, має розуміти кожна розумна людина в Європі. Якщо Росію не зупинити в Україні, буде війна в Європі”, — сказав глава українського МЗС в інтерв’ю литовському агентству ÉLTA.
Після початку повномасштабного вторгнення Росії до України Париж показав себе надійним союзником України. Станом на кінець 2023 року Франція відправила Києву понад 1 млн патронів до стрілецької зброї, майже 300 бронеавтомобілів, 160 безпілотників, 50 артилерійських установок, 9 комплексів для протиповітряної оборони, а також ракети Crotale, Aster і SCALP. За даними Міноборони Франції, військова техніка для України обійшлася країні в понад 2,5 млрд євро.
Читайте також: Макрон бере на себе верховенство в питанні коаліції дії, — політичний оглядач про ідею відправлення військ союзників до України
Нагадаємо, як заявив політолог Олег Лісний, президент Франції Еммануель Макрон виявив активну підтримку Києва, ініціюючи створення альянсу країн, потенційно готових відправити свої війська на територію України. Це свідчить про усвідомлення французьким лідером того факту, що безпека Європи залежить від успіхів українців на полі бою.