Спільна оборонна політика та загальні принципи зовнішньої політики були закладені в основу Європейського Союзу ще під час його формування. Тому ухвалення спільної оборонної стратегії обґрунтоване і не заперечує роль НАТО. Таке пояснення зробив голова комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко в ефірі телеканалу FREEДОМ.
Він наголосив: саме НАТО є “ядерною парасолькою” Європейського континенту. Виконувати цю функцію ані Європейський Союз, ані Європа загалом сьогодні не можуть.
“НАТО ґрунтується на ядерній парасольці, яка забезпечується Сполученими Штатами. Достатньо навести такі цифри: Росія на сьогодні має приблизно 6 тис. ядерних боєголовок, Сполучені Штати — це 5 тис. ядерних боєголовок. Якщо ми візьмемо Францію та Велику Британію, то це на двох — 500 ядерних боєголовок. З цього прикладу добре видно, що в основі НАТО є те, що головною гарантією безпеки держав-членів НАТО є ця ядерна парасолька. Європейський Союз на сьогодні не може забезпечити таку ж ефективну ядерну захисну парасольку. Тому на сьогодні його оборонна політика є, скоріше, доповненням до оборонної політики НАТО”, — пояснив голова комітету Верховної Ради з питань зовнішньої та міжпарламентської співпраці.
Читайте також: Завантаження власного ВПК замовленнями — одна із цілей оборонної стратегії ЄС, — Божко
Нагадаємо, 5 березня в Єврокомісії презентували проєкти нової оборонно-промислової стратегії та Європейської програми оборонних інвестицій (EDIP). Ці документи стали відповіддю на російське вторгнення до України, яке змусило Європейський Союз задуматися про оборону.
Читайте також: Нова оборонна стратегія Євросоюзу — це важливий сигнал для Москви, — німецький політолог