Між Україною та Польщею ведеться постійний діалог щодо ситуації на кордоні: про останні два позитивні сигнали розповів експерт

Черга на українсько-польському кордоні. Фото: gettyimages.com

Український уряд підтримує діалог з Польщею, що підтверджується регулярними міжурядовими комісіями та підтримкою з боку Європейського парламенту в продовженні режиму безмитної торгівлі. Про це сьогодні, 10 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів експерт Центру досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки Роман Нейтер. 

“Наш уряд не ескалює ситуацію на кордоні з Польщею — між українським і польським урядом іде постійний діалог, і є два сигнали, які це підтверджують. Перше — це регулярні міжурядові комісії між Україною та Польщею”, — сказав він.

Як він зазначив, наступне засідання міжурядових груп відбудеться в понеділок, 10 березня. 

“Друге — дуже важливий сигнал для України, який виходить далеко за рамки Польщі, те, що минулого тижня комісія Європарламенту з міжнародної торгівлі підтримала без змін пропозицію Єврокомісії продовжити для України режим безмитної торгівлі ще на один рік”, — зазначив експерт. 

За його словами, спочатку до документа було подано понад 100 правок. 

“Більша частина з цих правок обмежувала експорт з України до Європейського Союзу для окремих груп товарів. Як сказав Тарас Качка, торговий представник України і заступник міністра [розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України], більшу частину цих правок вдалося зняти саме шляхом переговорів, насамперед із Польщею. І на голосування поставили тільки дві поправки, і обидві провалилися. На мою скромну думку, це сигнал набагато важливіший, ніж блокування або розблокування КПП “Краковця”, — поділився думкою Роман Нейтер.

Читайте також: Польські фермери розблокували рух на КПП “Краковець – Корчова” — про ситуацію на кордоні поінформували в ДПСУ

Нагадаємо, голова правління Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський висловив думку, що запровадження Європейським Союзом санкцій на сільгосппродукцію з РФ і Білорусі не буде розв’язанням проблеми блокади польськими фермерами українського кордону.

Прямий ефір