Україна може отримувати щорічно як допомогу 4-4,5 млрд дол. прибутку від заморожених активів РФ, — Савченко

Ілюстративне фото: slovoidilo.ua

Через паузу в допомозі від США західні партнери розробляють нові механізми допомоги Україні, зокрема розглядається й питання заморожених активів РФ. Про це сьогодні, 8 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів доктор економічних наук, громадський діяч і ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко.

Він зазначив, що вже є політичне рішення про передачу Україні прибутку від заморожених активів РФ, тепер країни “Великої сімки” шукають шляхи для використання всієї суми.

“Як мінімум 4-4,5 млрд доларів Україна може отримувати щорічно від прибутку розміщених заморожених активів РФ. Але “Велика сімка” поставила більшу задачу, а саме використати всі заморожені активи — приблизно 300 мільярдів, усі знають цю цифру — на потреби України прямо тут й прямо зараз. Тому йдеться про механізми використання не тільки прибутку, а й усіх заморожених активів… Я так скажу — немає проблем відкрити кредитну лінію для України під забезпечення ось цих активів або випустити цінні папери, отримати гроші з ринку та порціями направляти ці гроші Україні”, — сказав Савченко.

Доктор економічних наук нагадав також, що Велика Британія заявила про готовність передати Україні заморожені активи РФ й може стати в цьому піонером. Лондон прагне максимальної єдності G7 та ЄС у цьому питанні, але навіть якщо цього не вдасться домогтися, готовий просуватися вперед разом із союзниками.

“Десь через півтора місяця “Велика сімка” збирається, і ось й там буде ухвалено фінальне рішення про механізми. Усе до цього має бути готове — і механізми, і кредитна лінія, і, можливо, якісь директиви Європейський Союз має ухвалити, або схема Британії”, — сказав Савченко.

Читайте також: Велика Британія заявила про готовність передати Україні заморожені активи РФ: Кемерон назвав умови (ВІДЕО)

Нагадаємо, голова правління Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський розповів, що країни-противники рішення про передання заморожених російських грошей Україні керуються принципом національного суверенітету. В історії санкцій немає прикладу прямого передання грошей країни-агресора жертві агресії. У пошуку рішення і механізму Європейський Союз вступає в нове юридичне поле.

Прямий ефір