Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко розпорядився перевести держапарат на умови воєнного часу, повідомляє FREEДОМ.
“Нас буквально накрило інформаційною хвилею т. зв. “передчуття третьої світової війни”, про яке не сказав тільки ледачий. І підстави для побоювання є”, — заявив він.
Цього разу Лукашенко обійшовся без карт. Розповідати, звідки на Білорусь готується напад, він вирішив, спираючись на інший документ — підписаний ним же указ “Про переведення держорганів та інших організацій на роботу в умовах воєнного часу”.
“Наскільки я розумію, у цьому указі закладено алгоритм взаємодії різних держорганів на період оголошення воєнного стану в Республіці Білорусь (РБ). Тобто він прописує певні правила поведінки, дій, ухвалення рішень, у разі, коли їм буде ухвалено рішення про введення воєнного стану в Білорусі”, — пояснив керівник Народного антикризового управління РБ Павло Латушко.
На думку аналітиків, завтра закони воєнного часу не запрацюють.
“Ми бачимо системні дії Лукашенка, спрямовані на підготовку до військового сценарію. До війни, яку може спровокувати Лукашенко, її другу фазу”, — додав Латушко.
Зокрема, однією з причин появи указу значиться наростання військової загрози для Білорусі.
Однак те, що НАТО не нападає першим, добре відомо і в Москві, і в Мінську. Отже, на думку експертів, головна загроза для Лукашенка сьогодні — це не злісний Захід, а звичайні білоруси.
“Він використовує ситуацію нагнітання обстановки всередині країни, перманентного проєктування нібито якоїсь загрози нападу на територію Білорусі, можливість посилення репресій”, — підкреслив Латушко.
Чітко розуміючи, що силовики єдині, на кого він зможе спертися в разі народного гніву, побічно беручи участь у російській військовій авантюрі, Лукашенко не забуває посилювати і власний оборонний потенціал. Нові укріпрайони, військові бази, навчально-бойові центри в Гродно і Барановичах — усе це покликане насамперед убезпечити не країну, а колишнього директора радгоспу.
“Цього року в республіканському бюджеті на оборону витрати збільшено на 29%. Це фактично рекорд за все правління Лукашенка. Тобто йому необхідно формувати образ ворогів для того, щоб видавати більше ресурсів на силовий апарат і апарат, пов’язаний із національною обороною, і для того, щоб через це намагатися консолідувати суспільство. А скоріше пригнічувати, демотивувати, від можливої протидії його репресіям”, — пояснив Латушко.
Зі свого боку військові Білорусі, зокрема начальник інформаційно-аналітичного управління Генерального штабу Артем Буторін, місяць тому заявив, що Білорусь не розглядає жоден народ як свого ворога, і ні з ким воювати не збирається.
Читайте також: Лукашенко намагається заробляти на війні Росії проти України, вчиться цього і співпрацює з іншими країнами, — Вячорка