РФ намагається шукати проросійську п’яту колону в країнах ЄС, впливати на протиріччя, — Бураковський

Ігор Бураковський. Фото: ukrinform.com

Від початку повномасштабної російської агресії РФ проти України багато країн добровільно чи мимоволі змушені були переосмислити роль Росії та свої відносини з Москвою. А далі всі зіткнулися з тим, що це не просто повномасштабна агресія, а спроби Російської Федерації перенести проблеми на щонайменше регіональний європейський, а щонайбільше — на міжнародний рівень. Про це сьогодні, 6 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив голова правління Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський.

“З тим, щоб сказати: “Дивіться, ми зайшли всі в глухий кут, тому давайте всі разом сядемо і домовлятимемося, забудемо минуле, і почнемо будувати систему безпеки з чистого аркуша. З урахуванням того, що, бачите, так склалася ситуація”. З іншого боку, в умовах гібридної війни ми всі прекрасно розуміємо, що війна — це війна навколо ресурсів, навколо грошей. І ці моменти є ще більш важливими з урахуванням глобалізації та взаємозв’язку економік”, — сказав він.

Експерт нагадав, що одним із перших пакетів санкцій Європейського Союзу (і не тільки) проти Росії, були санкції, спрямовані на психологічні операції, на діяльність російських засобів масової інформації.

“Тому що зрозуміло, що РФ намагається шукати проросійську п’яту колону в цих країнах, намагається якимось чином впливати безпосередньо на протиріччя. Протиріччя є. Звісно, коли розв’язуються складні питання, країни можуть мати різні погляди на ті чи інші варіанти економічної або оборонної політики. Тому, я думаю, що в цьому сенсі ми бачимо такий процес, який стосується Росії і не тільки Росії”, — каже Бураковський.

За його словами, якщо проаналізувати документи Всесвітнього економічного форуму, який пройшов у Давосі цьогоріч, то там серед ключових проблем нинішніх міжнародних економічних відносин називалася проблема кібербезпеки. З іншого боку, на Мюнхенській конференції говорили про те, що якщо глобалізація раніше розглядалася як інструмент загального об’єднання, вільного руху капіталів, товарів, осіб, грошей тощо, то сьогодні в цій системі дедалі більше й більше вибудовуються елементи безпеки.

“Тобто сьогодні ми говоримо про безпечну глобалізацію з усіма наслідками, що випливають. І якраз приклад РФ та її поведінки на міжнародній арені свідчить про те, що на сьогодні ми настільки взаємопов’язані, і системи настільки складні та тендітні, що питання безпеки відіграють не тільки суто прикладну військово-політичну роль, а й безпосередньо стосуються нормального розвитку світової економіки та національних економік як її складових”, — додав Ігор Бураковський.

Читайте також: В історії санкцій не було ситуації, коли гроші країни-агресора заморожували, потім конфісковували і передавали постраждалій стороні, — Бураковський

Нагадаємо, раніше Бураковський розповів, що Бельгія та інші країни Європейського Союзу шукають можливості та юридичні механізми використання заморожених російських активів, щоб допомогти Україні вже зараз.

Прямий ефір