Відчуваючи загрози від Росії, Європа об’єднується, щоб збільшити виробництво озброєнь, — Мусієнко

Олександр Мусієнко. Скріншот: YouTube

Країни Європи відчувають загрозу з боку Росії, тому об’єднуються для того, щоб посилити власну армію і збільшити допомогу Україні. До процесу виробництва озброєнь долучена й Україна. Про це сьогодні, 6 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

“Ризики для європейських країн істотно зросли. Росія погрожує країнам Балтії та Європі агресією. Про це сказав і французький президент Еммануель Макрон, який заявив про те, що як мінімум 10 країнам Європи загрожує російська агресія найближчим часом. Тому, відчуваючи загрози, які виходять від Росії, Європа об’єднується в тому, щоб збільшити виробництво озброєнь. І певні кроки вже зроблено”, — сказав він.

Війна вже йде на території України, тому Європі необхідно займатися не тільки самоозброєнням, а й збільшувати допомогу Україні.

“Росія — це загроза для України та Європи. Для того, щоб протистояти цій загрозі, необхідно збільшити взаємодію і співпрацю. Наслідком цієї співпраці має стати збільшення виробництва озброєнь і боєприпасів. Але оскільки війна йде зараз, необхідно підтримувати насамперед боєприпасами, снарядами Україну та озброєнням. Також необхідно нарощувати запаси європейських країн, насамперед балтійських”, — додав Мусієнко.

Він зазначив, що реалізація нової стратегії Європи потребує часу, тому деякі питання були затягнуті.

“Збільшується кількість боєприпасів, снарядів, які виробляються. Постачання, які мають бути до кінця року, передбачатимуть більшу кількість озброєнь із тих, які були вироблені заводами та лініями, запущеними у 2023 році. Є певні нюанси в тому, що на це потрібен час. І деякі уряди затягували організаційно-бюрократичними моментами запуск або збільшення кількості коштів, які виділяються на виробництво”, — розповів експерт.

Оскільки в Україні активно використовується озброєння стандартів НАТО, Київ також братиме участь у виробництві боєприпасів, це стосується і дефіцитного калібру 155 мм.

“Україна теж планує нарощувати й нарощує виробництво озброєнь, вона повинна бути включена в цей ланцюжок, оскільки у нас уже використовується досить багато техніки західного зразка, яка сертифікована за стандартами НАТО. Ті ж снаряди 155 мм. Зрозуміло, що ми теж повинні відкривати лінії з виробництва боєприпасів 155 мм. Ми повинні входити в комплекс взаємодії, і тому включається й Україна”, — констатував експерт.

Читайте також: Макрон змінює парадигму підтримки Києва і закликає союзників України активізуватися: подробиці (ВІДЕО)

Прямий ефір