Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус назвав ймовірну причину витоку розмови офіцерів Бундесверу: це помилка одного з військових, який не дотримувався правил безпеки. За словами Пісторіуса, у відомстві розпочали попереднє дисциплінарне розслідування. Версію про те, що у розмові міг брати участь російський шпигун, міністр виключає, інформує FREEДОМ.
Можливе постачання Україні німецьких ракет TAURUS (“Таурус”) стало приводом для чергової російської кампанії з дезінформації. Після того, як російські пропагандисти опублікували аудіозапис розмови офіцерів Бундесверу про ефективність озброєння, зокрема про гіпотетичні атаки на Керченський міст, Кремль пригрозив знищити мости в Німеччині: Фемарнзундський і Рюгенський — на півночі, залізничний міст Гогенцоллернів у Кельні та Магдебурзький водний міст, який сполучає два канали через Ельбу за 150 кілометрів від Берліна. Про це пропагандист Кисельов розповів росіянам у своєму шоу.
“Якщо навіть у Києві неможливо чи в Україні неможливо для Росії руйнувати якісь мости, як вони збираються це робити у Кельні чи Магдебурзі? Це все кумедно. Але для російської публіки це мабуть працює”, — зазначив Андреас Умланд, німецький політолог, аналітик Стокгольмського центру досліджень Східної Європи.
У Білому домі пояснили “злив” запису розмови офіцерів німецьких Військово-повітряних сил прагненням Москви посіяти розбрат між союзниками Києва. Цю спробу в адміністрації Байдена назвали “безглуздою і очевидною”.
“Це доводить лише те, що Росія хоче посіяти розкол та розбрат і прагне продемонструвати, що Захід розділений. Звичайно, це аж ніяк не відповідає дійсності”, — наголосив Джон Кірбі, координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США.
Політолог Умланд додав, що це спроби, що відображають не паніку в Кремлі, але якусь невпевненість.
“Такі розмови використовують у надії створити у німецькій, європейській політиці якийсь розбрат. Зрештою, такого поділу в німецькій урядовій коаліції, Європейському Союзі чи НАТО не вдається здійснити”, — сказав Умланд.
На масштабну кампанію дезінформації Росія виділила 1,5 мільярда доларів, повідомили в Головному управлінні розвідки Міноборони України. Зокрема майже 250 мільйонів доларів — на розповсюдження антиукраїнської пропаганди у Telegram.
“Основні напрями та цілі ворога — зрив української мобілізації, поширення дезінформації про нездатність України здобути перемогу, створення та поширення фейків про “втому від України” серед наших партнерів та союзників у світі. Глобальна міжнародна мета росіян — знизити підтримку нашої держави з боку проукраїнської коаліції у світі”, — йдеться у заяві Комітету з питань розвідки при президенті України на сайті Головного управління розвідки Міноборони.
Україна успішно відповідає на атаки Москви. У ГУР повідомили — українські кіберфахівці отримали доступ до серверів Міністерства оборони Росії. Тепер у розпорядженні Києва — масив даних про військове керівництво країни-агресора, накази, звіти та розпорядження.
“Тепер українська спецслужба має програмне забезпечення для захисту інформації та шифрування, яке використовувало Міністерство оборони Росії, а також — масив секретної службової документації російського міністерства війни”, — написало Головне управління розвідки України в Telegram.
Маніпуляції Кремля лише посилюють підтримку України союзниками. Наразі передачу ракет TAURUS обговорюють ще активніше. Уряд Великої Британії закликає Німеччину надати ракети Києву, повідомляє Bloomberg із посиланням на джерела. За інформацією агентства, зробити це можна завдяки згоді про обмін. Велика Британія постачатиме Києву більше власних ракет Storm Shadow, а Німеччина надасть Британії ракети далекого радіусу дії.