Болгарія відмовилася від російської нафти — хто наступний (ВІДЕО)

Видобуток нафти. Фото: fbc.ua

Болгарія з 1 березня припинила імпорт російської нафти. Вона могла офіційно завозити її до кінця 2024 року, але болгарський уряд вирішив достроково відмовитися від російської сировини, повідомляє FREEДОМ.

Наприкінці 2023-го болгарський парламент ухвалив рішення, яке передбачало скорочення імпорту російської нафти. З 1 січня 2024 року — удвічі, з 1 лютого — ще на 25%, а з 1 березня 2024 року — повністю. На початку року Болгарія також припинила експорт продуктів переробки, отриманих з російської нафти.

“Причина заборони — війна Росії проти України. Два роки тому Європейська комісія запровадила ембарго на російську нафту, щоб скоротити військові прибутки Кремля. Болгарія попросила про відстрочку та отримала її. Але з середини 2023 року в парламенті розгорілися суперечки, причому партії ГЕРБ та СДС найбільше наполягали на повній забороні російської нафти. Це спричинило рішення Національних зборів, які запровадили поступове скорочення імпорту ”чорного золота” з початку цього року”, — повідомляло інформаційне агентство “БГНЕС”.

Індія також відмовляється від російської нафти й шукає інших постачальників, повідомляє видання Bloomberg з посиланням на свої джерела.

“Росія, як і раніше, є домінівним постачальником до Індії, але є ознаки того, що нафтопереробні заводи купують більше нафти з інших країн. За даними аналітичної компанії Kpler, загальний обсяг імпорту із Саудівської Аравії у лютому виявився на 22% вищим, ніж у січні”, — пише Bloomberg.

Індійські нафтопереробні заводи скорочують закупівлю російської нафти через санкційну політику США, що змушує їх шукати альтернативні варіанти постачання, повідомляє Reuters.

Новий пакет обмежень Вашингтон запровадив напередодні другої річниці повномасштабного вторгнення Росії до України. Санкції спрямовані проти провідної російської танкерної групи, яку США звинуватили у причетності до порушення цінової стелі G7 (“Великої сімки”) на російську нафту, а також проти 14 танкерів цієї компанії із сирою нафтою.

“Глобальні санкції, обмеження цін на нафту та експортний контроль, які ми запровадили, послабили військову машину Росії. І ці обмеження значно посиляться найближчими днями, оскільки ми й наші партнери оголосимо про нові масштабні пакети санкцій, розроблені, щоб задушити спроби Росії ухилитися від санкцій”, — заявила заступниця державного секретаря США з політичних питань Вікторія Нуланд.

Нагадаємо, країни групи G7, ЄС та Австралія у 2022 році запровадили стелю цін на російську нафту, що постачається морем, на рівні 60 дол. за барель. А з 5 лютого 2023 року аналогічні обмеження почали діяти на постачання нафтопродуктів із Росії. Подальше посилення західних санкцій, на думку експертів, значно підриває торгівлю нафтою у РФ.

Читайте також: Два роки повномасштабної війни: наслідки для економіки Росії оцінили експерти

Прямий ефір