Росіяни значно скоротили використання авіації на півдні України. Це відчувається за кількістю бомбардувань, яких стало в рази менше. У деякі дні вони відсутні зовсім. Про це сьогодні, 2 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказала начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони України “Південь” Наталія Гуменюк.
За її словами, за останній тиждень окупанти лише один раз наважилися завдати удару керованими авіабомбами по населених пунктах на правому березі Дніпра в Херсонській області.
“Якраз у той момент на Східному напрямку фронту було збито чергову “сушку” (російський бомбардувальник Су-34, — ред.). Літаки тактичної авіації, які ми спостерігали в небі над Азовським морем, і які заходили на черговий удар, розвернулися. Вони були змушені повернутися на свій аеродром, оскільки розуміли безпосередню загрозу”, — розповіла Гуменюк.
Російські військові намагаються віднайти нові пускові рубежі з акваторії Чорного та Азовського морів, доповнила речниця.
“Тут, звісно, перевагу вони віддають уже авіаційним ракетам, а не керованим бомбам, виходячи з дистанції. Ми фіксуємо спроби проведення ними точкових ракетних ударів із літаків тактичної авіації з акваторії Чорного моря. Як, наприклад, вчора це було по Миколаївській області”, — зазначила Гуменюк.
Вона уточнила, що по Миколаївській області напередодні було завдано удару ракетою типу Х-35. Внаслідок цього пошкоджено фермерське господарство, ангар, сільськогосподарську техніку, але люди не постраждали.
“Окупанти прощупують систему протиповітряної оборони України. Очевидно, це така вже усталена практика в них — перед дроновою атакою зазвичай відбуваються ось такі точкові ракетні удари, щоб прорахувати готовність української системи протиповітряної оборони”, — доповнила Гуменюк.
Читайте також: Скільки Су-34 залишилося у Росії, і яку кількість літаків за рік вона може виробити — відповідь експерта
Як повідомлялося раніше, Україна за місяць знищила 13 російських літаків. Серед них десять винищувачів-бомбардувальників Су-34, два винищувачі Су-35, а також один літак дальньої радіолокаційної розвідки А-50.