Західні лідери не повинні виключати можливості введення сухопутних військ в Україну. Слідом за Францією про це заявила Естонія. За словами прем’єр-міністра держави Каї Каллас, лідери країн мають обговорити всі можливості допомоги Києву за закритими дверима. Її французький колега Габріель Атталь додав, що солдати Збройних сил Франції могли б захищати певну кількість кордонів, повідомляє FREEДОМ.
У Франції не вщухають розмови про можливу відправку своїх солдатів на територію України. Першим про те, що цей варіант виключати не можна, заявив президент республіки Емманюель Макрон 27 лютого. Продовжив цю тему вже через два дні прем’єр-міністр Габріель Атталь. За його словами, ніхто у Франції не приймає ймовірність перемоги Росії проти України, зараз РФ стає прямою загрозою для Парижа.
“Боротьба українців — це і наша боротьба. Тому що, борючись протягом 2 років за цілісність своєї території, вони також б’ються за безпеку Європейського Союзу і Франції, тому що диктатори не беруть відпусток. І якщо Україна впаде, лінія фронту неминуче переміститься на захід. Коли ми говоримо про французьких солдатів, ми цілком можемо говорити про солдатів, які беруть участь у тренуваннях, наземній протиповітряній обороні або захисті певної кількості кордонів”, — пояснив Атталь.
“Я думаю, що це “перша ластівка”. З огляду на те, що Франція є найбільшим виробником зброї в ЄС, наша співпраця і їхня ініціатива, яка зараз агресивно налаштована проти Кремля з боку Макрона — нам дуже на руку”, — підкреслив кандидат політичних наук, виконавчий директор “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко.
Ідею Макрона про відправку солдатів в Україну європейські лідери зустріли неоднозначно, глави урядів Німеччини, Великої Британії, Іспанії, Польщі та Чехії відкинули пропозицію. Водночас влада Латвії та Естонії підтримує обговорення цієї теми.
“Я думаю, це також сигнали, які ми посилаємо Росії, що ми не виключаємо різних речей… Бо всі країни зрозуміли, що ми повинні зробити все, щоб Україна виграла, а Росія програла цю війну”, — заявила прем’єр-міністр Естонії Кая Каллас.
Україна не запитувала іноземних військ для допомоги в опорі російській агресії. Утім, як вважають дипломати, подібні розмови — хороший сигнал.
“Зрозуміло, що сьогодні Україна чекає насамперед на розв’язання питань, про які є прямі домовленості — це пришвидшення і збільшення поставок військової техніки та високотехнологічних рішень. Дрони, снаряди, далекобійні ракети, авіаційні компоненти”, — наголосив радник керівника Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк.
“Важливо, що це індикатор того, що є розуміння наскільки зараз небезпечна ситуація, наскільки необхідно зараз прискорити й дії, і обсяги, і види військової допомоги Україні”, — зазначив надзвичайний і повноважний посол України у Франції Олег Шамшур.
У Кремлі ж б’ють на сполох. Пропаганда тріщить по швах, адже місяцями в російських новинах твердили про те, що Росія вже воює з НАТО на території України. Однак, коли з’явилася ймовірність хоч найменшого зіткнення з солдатами Альянсу, президент РФ Володимир Путін знову погрожує ядерною зброєю.
“Що, всі вони вигадують зараз, чим лякають весь світ, що все це реально загрожує конфліктом із використанням ядерної зброї”, — заявив він.
Через 2 роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну Європа нарешті відкидає ілюзії щодо можливості домовитися з Кремлем. Бундестаг моделює сценарій можливого нападу на НАТО. Північні держави Альянсу проведуть масштабні військові навчання в березні. А Єврокомісія найближчими тижнями представить нову Європейську стратегію оборонної промисловості. Йтиметься про спільні оборонні закупівлі, прискорення темпів виробництва озброєння, а також впровадження сучасних технологій безпеки.
Читайте також: Змагання між Німеччиною і Францією у сфері безпеки корисне і Західній Європі, і загалом Європейському континенту, — політолог