У своєму посланні до Федеральних зборів 29 лютого президент РФ Володимир Путін заявив, що “стратегічні ядерні сили перебувають у стані повної готовності до гарантованого застосування”. Ба більше, пообіцяв незабаром показати роботу ракет “Сармат”. Однак Росія провела тільки одне успішне випробування цієї зброї і вже заявила про її серійне виробництво, що само по собі є абсурдом. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 1 березня, сказав військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов.
“Про можливість застосування ракет “Сармат” неодноразово говорили і в російських ЗМІ, і сам диктатор Путін. Але ракета “Сармат” повинна була неодноразово виходити на так звані брускові випробування — коли ракету запускають на невелику висоту, 15-30 метрів, шляхом вибухового заряду. Це роблять для того, щоб перевірити можливості цієї зброї на старті”, — сказав Снєгирьов.
Він наголосив: це базові випробування, але вони постійно відкладалися в РФ.
“У 2022 році Росія провела перше більш-менш вдале випробування “Сармата”, і відразу після цього вони нібито запустили серійне виробництво ракет. Але це, по суті, абсурд. Запускати виробництво такого виду зброї після одного вдалого випробування — це ж абсолютний нонсенс”, — зазначив аналітик.
За його словами, якщо запускати серійне виробництво, то йдеться про кілька десятків випробувань. Тим паче, коли йдеться про подібного характеру озброєння.
“Нагадаю, що РС-28 “Сармат” — це стратегічний ракетний комплекс п’ятого покоління шахтного базування, з важкою багатоступеневою рідинною міжконтинентальною балістичною ракетою. Тобто це основа тієї ядерної зброї Російської Федерації, якою вони намагаються брязкати”, — доповнив Снєгирьов.
Очевидно, риторика російського диктатора це, як завжди, підвищення ставок і спроба ядерного шантажу країн Заходу, вважає він.
“Країни Заходу вже відреагували. США заговорили про модернізацію своєї ядерної тріади. Ось це більш, ніж адекватна відповідь Російській Федерації. Причому була моментальна реакція. Сполучені Штати чітко дали зрозуміти, що, відповідно, і вони, і блок НАТО володіють достатньою кількістю ядерного озброєння не тільки для того, щоб стримувати агресивні наміри Російської Федерації. Але головне: у разі ескалації напруги завдати відповідного удару, який мінімізує небезпеку ураження як США, так і їхніх стратегічних партнерів. Більш ніж адекватна відповідь”, — резюмував Снєгирьов.
Читайте також: Ворожіння на ядерних зарядах: навіщо РФ вийшла з договору про заборону випробувань і почала їх, пояснили експерти