Чим Україні може допомогти Албанія в реалізації формули миру — думка експерта

Володимир Зеленський та Еді Рама. Фото: president.gov.ua

Албанія підтримує українську формулу миру та євроатлантичні прагнення України. Для Києва підтримка кожної країни в цьому ключі важлива. До того ж, Албанія може безпосередньо допомогти в реалізації окремих пунктів формули миру. Таку думку озвучив експерт Українського інституту майбутнього Ігор Попов в ефірі телеканалу FREEДОМ.

Він наголосив, що Україна збирає всі голоси для того, щоб саме український варіант мирного врегулювання конфлікту домінував. 

“Як сказав Володимир Зеленський на одній зі своїх нещодавніх пресконференцій, наш мирний план має бути найголовнішим і першим. Ми будемо утримувати ініціативу, щоб жодні інші країни не виступили зі своїм планом, щоб наш був основою для остаточних рішень. І тому так, ми залучаємо всі країни до формули миру”, — зазначив Попов. 

Експерт пояснив, що, підтримуючи формулу миру Києва, країни об’єднуються за інтересами. І можуть брати активну участь у реалізації того чи іншого пункту мирного плану. 

“Тобто, припустимо, під час візиту до Саудівської Аравії Володимир Зеленський більше говорив про обмін полоненими. Тому що саме Саудівська Аравія є однією з координаторів робочої групи з обміну утримуваних осіб”, — доповнив Попов. 

Албанія вже заявила про готовність приєднатися до групи, яка займається питаннями створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України.

“Албанія для себе явно знайде місце в кількох робочих групах. Ось я вже бачу, що з питання створення міжнародного трибуналу над винними у розв’язанні військової агресії країна вже заявила, що для них це цікаво. У них є досвід, є бажання працювати в цьому напрямі”, — сказав гість ефіру.

Читайте також: Значення саміту “Україна — Південно-Східна Європа” для Києва оцінив експерт

Нагадаємо, Албанія планує відкрити своє посольство в Києві найближчим часом.

Як повідомлялося раніше, президент України Володимир Зеленський 28 лютого обговорив із представниками Південно-Східної Європи та лідерами ЄС на саміті в Албанії євроінтеграцію України, приєднання до НАТО та протидію воєнній агресії Росії. 

Прямий ефір