Значення саміту “Україна — Південно-Східна Європа” для Києва оцінив експерт

Володимир Зеленський і Александр Вучич. Фото: president.gov.ua

За підсумками саміту “Україна — Південно-Східна Європа”, що відбувся напередодні в Тирані, у Києва вже є конкретні домовленості з країнами Західних Балкан. Дипломатичною перемогою можна назвати те, що Сербія підписала підсумкову декларацію із засудженням проведення “виборів” РФ на тимчасово окупованих територіях України. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав експерт Українського інституту майбутнього Ігор Попов. 

Спікер зауважив, що візит президента Зеленського до Тирани — це не тільки двосторонні відносини з Албанією, хоча вони теж отримали додатковий імпульс.

“Це ще й можливість зустрітися з лідерами одразу кількох країн Південно-Східної Європи. І важливо, щоб було підписано спільну декларацію, яка, зокрема, містить пункти не тільки про підтримку української формули миру, а й про засудження спроб Росії провести “вибори” на тимчасово окупованих територіях. Позиція цих країн для нас дуже важлива”, — сказав Попов.

Особливу увагу варто звернути на Сербію, вважає експерт. Оскільки у цієї країни є своя історія відносин із Російською Федерацією.

“Те, що президент Сербії Александр Вучич підписав підсумкову декларацію учасників саміту “Україна — Південно-Східна Європа”, для України теж серйозна дипломатична перемога”, — акцентував спікер.

Говорячи про значення саміту, Попов також звернув увагу на те, що для України важливі голоси цих держав на міжнародній арені.

“У дипломатії кожна країна, велика чи маленька, все одно має свій один голос. І тому голосування цих країн у міжнародних організаціях дуже важливі. Як і те, що вони всі підтримали українську формулу миру, всі делегуватимуть своїх представників на інавгураційний Глобальний саміт миру, який уже готується до проведення в Женеві”, — наголосив Попов.

Читайте також: Україна підтримуватиме всі ініціативи, які посилюватимуть її спроможність боротися з агресором, — Зеленський

Як повідомлялося раніше, президент України Володимир Зеленський 28 лютого обговорив із представниками Південно-Східної Європи та лідерами ЄС на саміті в Албанії євроінтеграцію України, приєднання до НАТО та протидію воєнній агресії Росії. 

Прямий ефір