Репресії в Росії досягли такого рівня, що навіть не опозиційно налаштовані громадяни відчувають страх. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявила опозиційна політикиня, членкиня політради партії “Парнас” Наталія Пелевіна.
“Це найбільші репресії з постсталінських часів. Звичайно, масштаб саме сталінських репресій був більшим за сьогоднішній, а ось усе, що було після, коли прийшов Хрущов, була відлига, потім подальші роки, аж до пізнього Брежнєва, — масштаб не можна порівняти. Тому страх величезний. Люди розуміють, що їм буде за будь-яке озвучування своєї позиції”, — сказала вона.
За її словами, опозиційно налаштовані громадяни в Росії хотіли б проявляти активність, але вони усвідомлюють, що після будь-якого їхнього висловлення позиції влада вживе заходів “максимально репресивного характеру”.
“У хід іде практично все, і всі статті вже мають не просто місце в Кримінальному кодексі, вони вже застосовуються, крім смертної кари. І є відчуття, що це [смертна кара] не за горами. Тому що, як ми розуміємо, диктатура не може йти на розслаблення, вона буде підвищувати ставки”, — наголосила Пелевіна.
Політикиня пояснила, що громадяни в Росії, особливо ті, хто виступає проти режиму, усвідомлюють усе це і бояться за себе та свої сім’ї, що і заважає їм вживати активних дій.
“Страх дійшов до такої міри, що люди навіть не дуже опозиційно налаштовані стоять і про щось говорять, так би мовити, просто про сьогоднішній контекст, там, не знаю, про ціни на продукти. І підходить третя людина, приєднується до них, яку вони не дуже добре знають. Вони замовкають. Замовкають, тому що бояться. Бояться, що хтось третій піде і напише куди треба. За таких обставин, звісно, розраховувати на якісь дії, тим паче масові… Не поодиноке пікетування, коли людина просто сама себе фактично здає до рук влади за результатом, а масові дії, вони неможливі”, — підсумувала Наталя Пелевіна.
Читайте також: “Перемогу — Україні, свободу — Росії”: підсумки форуму російської опозиції у Вільнюсі (ВІДЕО)
Нагадаємо, 24 лютого 2024 року російські громадяни виходили з одиночними пікетами проти повномасштабної війни Росії проти України, за повернення мобілізованих додому, а хтось приходив, щоб покласти квіти на згадку про опозиційного політика Олексія Навального. Відомо про понад 30 затриманих у Єкатеринбурзі, Казані, Курську, Москві, Мурманську, Новосибірську, Санкт-Петербурзі, Старому Осколі та в Уфі. Четверо із затриманих — журналісти.