Після повідомлення про смерть опозиційного політика Олексія Навального російські громадяни розпочали акції пам’яті. У багатьох містах вони приносять квіти, свічки та фотографії опозиціонера до меморіалів жертв політичних репресій навіть попри втручання силовиків та затримання. Про це сьогодні, 18 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ говорили з політтехнологом, ексголовою Громадської палати Башкортостану Ростиславом Мурзагуловим.
“У російському суспільстві не все втрачено, там завжди було ядро активістів, яке, звісно, сильно поріділо, — хтось у в’язниці, хтось у втечах, хтось за кордоном, а когось убито віднедавна. Але ядро було завжди. Воно завжди генерувало навколо себе масові протести, які іноді досягали обсягів приблизно тих, що ви час від часу бачили в себе на Майдані”, — сказав він.
Як приклад він навів протест, що стався на Манежній площі (Москва) 1991 року, коли на вулиці вийшли до 500 тис. людей.
“Були й інші. Час від часу активісти створювали навколо себе дуже правильний і дуже потрібний рух, створювали те саме громадянське суспільство. Але, на жаль, ці паростки були ретельно заасфальтовані Путіним, і зараз вони насилу пробиваються назад”, — наголосив Мурзагулов.
На його думку, якби росіяни мали можливість виходити на вулиці і виступати за свої ідеали, демократичний і антивоєнний рух у Росії був би значно сильнішим.
“Однак, щоб не робила влада, все-таки рух розвивається. У цьому сенсі ми спостерігаємо позитивну динаміку. І в цьому сенсі дуже добре, що опозиція ще до трагічної загибелі Олексія Навального дійшла до компромісу і почала говорити єдині речі, почала ставити на одних і тих самих людей і закликати до одного і того самого у своїх соціальних мережах. Це дало свої результати. Я радий, що ви теж бачите цю динаміку, ми для цього працюємо”, — резюмував Ростислав Мурзагулов.
Читайте також: У РФ силовики затримують громадян, які приходять до стихійних меморіалів вшанувати пам’ять Олексія Навального (ВІДЕО)