Посилення обороноздатності та захист кордонів стають пріоритетом для країн Балтії на тлі зростаючої загрози з боку Росії й можливої військової ескалації. Про це сьогодні, 16 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів кандидат політичних наук, голова “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко.
“Країни Балтії сприймають загрозу прямої ескалації, прямого нападу з боку путінського режиму, як абсолютну реальність. Там ні в кого немає сумнівів у тому, що путінський режим буде так чи інакше впливати на країни Балтії — або ж продовжаться гібридні загрози економічного, міграційного змісту, або буде пряма військова ескалація”, — сказав він.
Буряченко нагадав, що країни Балтії вже обмежили транзит із РФ через ризик заходу терористичних груп.
Тепер же міністри оборони Естонії, Латвії та Литви схвалили концепцію будівництва фортифікаційних споруд на кордонах з Росією та Білоруссю.
“У цьому разі йтиметься не просто про будівництво якоїсь стіни, а йтиметься про створення цілої низки, зокрема спрямованих у глибину фортифікаційних споруд. Це великі гроші, і будівництво, навіть за офіційною інформацією з країн Балтії, затягнеться щонайменше на 10 років, якщо вони будуть робити все своїм ресурсом”, — каже гість ефіру.
Чи можуть країни розраховувати на фінансування будівництва фортифікацій від ЄС — залишається відкритим питанням, наголосив Буряченко.
“На тлі конфлікту з фермерами, на тлі трансформації і перебудови самого Євросоюзу, і те, що 2024 рік у ЄС — виборний, то розраховувати країнам Балтії на серйозні субвенції, підтримку в будівництві цих фортифікаційних споруд з боку Брюсселя, я думаю, поки не варто”, — підсумував Олексій Буряченко.
Читайте також: Росія ніколи не стане типовою західноєвропейською нацією: інтерв’ю з правозахисником Мирославом Мариновичем
Нагадаємо, 19 січня міністри оборони Естонії, Латвії та Литви підписали угоду, згідно з якою країни найближчими роками збудують оборонні споруди для стримування і, в разі потреби, захисту від військових загроз на кордонах із Росією та Білоруссю.