Закон про конфіскацію майна, ухвалений у Росії, — це скринька Пандори, яку відкриває кремлівська влада. Згодом вона увійде до смаку і буде активно використовувати цей інструмент, зокрема для боротьби між різними кланами силовиків. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив адвокат Микола Полозов.
“Ось цей репресивний комбайн російський, насправді, працює не дуже вибірково. Якщо він все-таки таргетований на якусь жертву, то, за великим рахунком, не залежить від майнового статусу або від якогось іншого статусу”, — зазначив адвокат.
На його думку, спочатку для реалізації показових кейсів із конфіскацією майна зовсім бідних людей ніхто не чіпатиме, бо це не цікаво публіці.
“Але за кадром, тобто за ось цими двома-трьома яскравими справами, буде абсолютно рутинна історія з перерозподілу активів. І туди потраплятимуть люди абсолютно з різних соціальних прошарків, з різним достатком. У когось це буде єдина кімната, в якій він живе. А в когось можуть бізнес, завод або якесь велике підприємство відняти. Тобто це скринька Пандори, яку російська влада відкриває. Поки що це така пробна історія, але думаю, що вони ввійдуть у смак і будуть активно використовувати ці інструменти, зокрема й усередині економічної боротьби між різними кланами силовиків”, — зазначив Полозов.
Поки що йдеться про моральний тиск на людей. Але, перебуваючи в Росії, кожен, незалежно від свого статусу, становища, перебуває в небезпеці.
“Навіть ті слідчі й ті силовики, які відкривають ці справи, теж не застраховані від того, що на наступній операції вони не опиняться в ролі обвинувачених”, — доповнив правозахисник.
Це ж стосується і відомих культурних діячів, артистів, спортсменів та інших.
“Чесно кажучи, я цілком собі можу уявити ситуацію, за якої проти Філіпа Кіркорова за, наприклад, участь в “екстремістській організації” ЛГБТ-спільноти відкривають кримінальну справу. Так, таке можливо”, — резюмував Полозов.
Читайте також: У РФ запустять публічні пілотні кейси конфіскації майна за “фейки” про армію — людей хочуть залякати, — Полозов