У Росії порушили кримінальні справи про недбалість та перевищення повноважень проти співробітників “Росавіації” через незаконний продаж 59 літаків та вертольотів. Після початку повномасштабної війни РФ проти України вони нібито були продані “недружнім” країнам, а три вертольоти навіть буцімто потрапили до України. Це схоже на новий виток репресій, а також чергові спроби дискредитації України. Таку думку висловив експерт у сфері авіації, заступник генерального директора компанії з виробництва засобів радіоелектронної боротьби Анатолій Храпчинський в ефірі FREEДОМ.
“Як на мене, це більше схоже на репресивні дії всередині держави стосовно своїх мешканців і безпосередньо щодо “Росавіації”. А говорити про те, що гелікоптери були продані чи передані якимось чином через треті країни Україні — це, швидше за все, спроба погіршити міжнародний стан України, показавши: ви ще й досі залежите від Росії”, — припустив гість ефіру.
Він додав, що для РФ це ще й спосіб показати, що її техніка нібито має попит.
“Подивімось, як Росія займається продажем озброєння. Припустимо, якщо у 2017 році Росія продавала озброєння в середньому, у тих самих Еміратах після шоу, на десятки мільярдів доларів, у 2021 році — це вже було півтора мільярда доларів. 2022 і 2023 — нуль контрактів вони привезли. Тобто Росія якось намагається інформаційно показувати себе, про важливість свого озброєння розповідати якісь цікаві речі. Як на мене, це пропаганда, інформаційна політика Росії для того, щоби ввести в оману світову спільноту”, — вважає Анатолій Храпчинський.
Він також нагадав, що сама Росія, по суті, вкрала літаки західних лізингодавців.
Читайте також: Російські літаки та вертольоти продовжують виходити з ладу і падати — причини (ВІДЕО)
Нагадаємо, авіаційний експерт, колишній інженер-випробувач конструкторського бюро “Антонов” Костянтин Криволап заявив, що справи з цивільною авіацією у РФ йдуть погано. На момент початку повномасштабного вторгнення в Україну в Росії значилося близько 1 100 літаків, і ось уже через майже два роки їхня кількість скоротилася вдвічі. Також у повітряних суден відмовляють двигуни.