Польські фермери знов заблокували з 9 лютого прикордонні переходи з Україною в рамках протесту проти імпорту сільськогосподарської продукції із сусідньої країни. Не більше одного автомобіля за годину пропускають. Це вже додатковий удар, який нестиме економіка України. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.
“Україна вже втратила на експорті, на імпорті понад 1,5 млрд євро. Щодня, якщо ми стоятимемо, тобто бізнес не працюватиме, не експортуватиме, то додатково зазнаватиме збитків… У нас лютий дуже важливий місяць підготовки посівної кампанії ярих культур. Від того, що товаровиробники продають, за фінансування, яке отримують, йде закупівля всіх необхідних елементів з польових робіт. Тому якщо товаровиробник зможе вчасно реалізувати та одержати всі кошти, на які він розраховував, це дуже вплине на його здатність здійснювати посівні роботи”, — пояснив Марчук.
Заступник голови Всеукраїнської аграрної ради зазначив, що протести пов’язані із процесом реформування безпосередньо у Європейському Союзі. Такі акції протесту відбуваються не лише у Польщі, а й у Німеччині, Франції, Бельгії.
“Товаровиробники просять Європейську комісію забезпечити можливість отримання дотацій, щоби вони не зменшувалися. Ще важливе питання стосується кредитування, щоб відсоткові ставки за кредити теж не йшли нагору. Ну і головне питання, це політика озеленення, що призводить до того, що собівартість продукції значно збільшилася, виробники зазнають фінансових втрат. У цьому контексті те, що роблять зараз угорці чи поляки, перекриваючи пункти між Україною та Польщею, вони у такий спосіб роблять сигнал для Європейської комісії, щоб вони звернули на ті спільні проблеми”, — сказав Марчук.
Експерт додав, що європейці використовують Україну, щоб достукатися до Єврокомісії.
“Бо Україна гаряча точка у світі. У Європі безпосередньо все те, що пов’язане з Україною, викликає особливу увагу, особливий підхід… Так, на жаль, у цьому питанні Україна стає заручником”, — наголосив заступник голови ВАР.
Марчук також додав, що українські аграрії намагаються вирішити питання логістики завдяки експорту через море.
“Маючи можливість сьогодні використовувати більш активно моря, значна кількість бізнесу знову переключатиметься на логістику Чорного моря. Ну і, звичайно, нам потрібно продовжувати вести діалог безпосередньо з країнами-сусідами”, — підсумував Марчук.