На засіданні Ради безпеки ООН постійний представник США Роберт Вуд заявив, що Росія проти України щонайменше 9 разів запускала балістичні ракети, які отримала від КНДР. За словами керівника Центру військово-правових досліджень Олександра Мусієнка, озвученими сьогодні, 9 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ, це означає, що власні ресурси у російських окупантів вичерпуються.
“Ракет стає менше. І можливостей для виробництва тих же “Іскандерів” (саме балістичних) також стає менше. Це теж очевидно тому, що, якщо крилаті ракети виробляють близько 100 одиниць – трохи більше на місяць у Росії, то з балістикою виникають певні труднощі. Саме тому звернулися до Північної Кореї, яка надає цю допомогу. Тому що по балістиці відстають. І Північна Корея здійснює такі постачання. Але, тим не менш, ми бачили, що Росія також використовувала і С-300, і “Іскандери”. Якщо говорити про “Іскандер-М”, то у них щось у районі Іжевська серйозно горіло днями, вибухало. Це теж, я думаю, причини, через які виробництво не так легко відновити. Тому звертаються до Північної Кореї, бо запаси з балістики зменшилися”, — сказав він.
Щодо запасів балістичних ракет у Північної Кореї, то, за словами експерта, важко сказати, яка є кількість.
“Невідомо. Є припущення, що це може бути від кількох десятків до кількох сотень. Але я думаю, що вони певний запас накопичили і Росія їм у цьому допомагала. Ракета KN 23 — дуже багато в чому схожа з ракетою “Іскандер”. Але даних про точну кількість я не зустрічав”, — каже Мусієнко.
На його думку, КНДР може виробляти ракети на замовлення РФ.
“Вони працюватимуть над цим, пробуватимуть, принаймні. Для них дуже важливо іміджево, що сама Росія, така начебто потужна країна звертається до Північної Кореї по допомогу. Ось до чого дожилися. Ще 20 років тому таке взагалі було не уявити. Але одержимість ідеєю війни проти України у Путіна і кремлівської влади сильніша, ніж будь-яке раціо, будь-які раціональні розрахунки, тому вони готові закуповувати ці ракети. Я не здивуюся, що ці ракети можуть коштувати і вдвічі дорожче, ніж “Іскандери”. Тому що в них “Шахеди” за космічними цінами, що можна крилату ракету купувати. Тому я не здивуюся, що вони ще й платять втридорога і якийсь певний запас Північна Корея може виробляти”, — підсумував Олександр Мусієнко.
Читайте також: Що Росія може дати Північній Кореї в обмін на зброю — розбір економіста
Нагадаємо, військовий оглядач Денис Попович висловив думку, що Північна Корея вже поставила Росії близько 1 млн снарядів. Згідно з інформацією з відкритих джерел, до відправлення готується ще одна партія в такому ж обсязі. Співпраця КНДР і Росії розвивається. І перешкодити цьому Україна безпосередньо не має сили. У цій ситуації може допомогти Китай.