Припинення розрахунків із РФ головним для російських імпортерів китайським банком підтверджує, що Китай проводить політику винятково у своїх інтересах. Таку думку сьогодні, 8 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив дипломат, експерт-міжнародник Руслан Осипенко.
“Звичайно ж, Китай проводить політику, яка не повинна йти на шкоду його особистим інтересам. А коли ця політика йде на шкоду Китаю, звичайно, Китай буде відмовлятися. Він, звісно, може проголошувати вічне стратегічне співробітництво з Росією, але якщо вам завдають шкоди у фінансовій сфері, звичайно, ви скорочуватимете це співробітництво”, — сказав він.
Експерт звернув увагу, що економічна ситуація в Китаї погіршується, й уряд не може стабілізувати ситуацію попри досить високий ВВП.
“Процеси йдуть дуже нехороші — і в галузі нерухомості, і фондового ринку. А банки пов’язані і з тим, і з тим ринком… Тому у банківської системи у фінансовому секторі Китаю зараз теж проблеми. І, природно, Китай не хоче ризикувати, коли США підписують закон про те, що можуть бути вторинні санкції застосовані, зокрема й до Китаю. Звичайно, Китай береже насамперед свої інтереси. І ця політика, до речі, я хочу наголосити, триває не тільки після підписання Байденом законопроєкту про вторинні санкції. З літа були проблеми з фінансами, коли Bank of China припинив розрахунки в юанях, не можна було юані переказувати в Європу і в США. Тобто російські компанії втратили можливість таких розрахунків через найбільший китайський банк. І ця політика продовжилася”, — сказав Осипенко.
На його думку, це дуже сильно і фінансово, і політично вплине на Росію, яка зробила ставку на Китай.
“А якщо Китай фактично обмежує операції у фінансовому секторі для Росії, то це означає, що крах неминучий для російської економіки”, — вважає Осипенко.
Читайте також: Китай може вплинути на військову співпрацю РФ та КНДР, але не хоче, — Божко
Нагадаємо, раніше китайський Chouzhou Commercial Bank повідомив клієнтам про припинення операцій з Росією і Білоруссю.