Старий світовий порядок зруйновано. Але яким буде новий світовий порядок, ніхто не знає. І тому зараз триває основна стратегічна гра навколо цього. Якщо якась частина країн залучається до цієї стратегічної гри, то скоріше на рівні спостерігачів. Таку думку сьогодні, 6 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос.
За його словами, складно сказати, які ще країни могли б приєднуватися до “вісі зла”, яка загрожує світовій системі безпеки.
“Є країни, які вже чітко визначили свою позицію, і є низка пухких зовнішньополітичних союзів, які певною мірою мають солідаризуватися. Умовно кажучи, є “вісь зла”, а є ШОС (Шанхайська організація співробітництва, — ред.), є БРІКС (міждержавне об’єднання, союз дев’яти держав: Бразилії, Росії, Індії, КНР, Південної Африки, ОАЕ, Ірану, Єгипту й Ефіопії, — ред.), є ще низка таких організацій, які в будь-якому разі перебувають на певній орбіті довкола цієї “осі зла”. І можна, звісно, припустити, що частина з країн цих союзів готова буде приєднатися. Але, на мою думку, цього не станеться”, — сказав Семиволос.
Тому що, пояснює експерт, загалом за всього бажання розширити кількість учасників, сам такий радикальний вибір сторони не викликає у більшості країн такого ентузіазму.
“Тому більша частина країн буде, швидше, спостерігати за тим, що відбувається. Звісно, використають свій політичний вплив для того, щоб у майбутньому спробувати зіграти в цей новий порядок, оскільки всі прекрасно розуміють, що зберегти старий світовий порядок уже практично неможливо, його зруйновано”, — резюмував Ігор Семиволос.
Читайте також: Військово-політичний союз Росії з Іраном посилюється, тому політика Кремля на Близькому Сході не може бути автономною, — Семиволос
Нагадаємо, Росія, Іран і Північна Корея створили неформальний геополітичний альянс, який політологи вже назвали сучасною “віссю зла”. Світ перебуває у більшій небезпеці, ніж будь-коли. Оскільки КНДР, Росія та Іран утворили “вісь зла” в новітній історії. І це стало певним викликом для Вашингтона.