Україна першою у світі використовує деякі види зброї, яка за результатами її застосування на полі бою, може бути модернізована і стати на озброєння провідних армій світу. Про це сьогодні, 4 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів генерал-майор запасу СБУ, заступник голови СБУ (2014-2015 рр.), директор Агенції реформування сектору безпеки, експерт з національної безпеки Віктор Ягун.
“По-перше, те, що сказала Нуланд, це дуже цікаво. Дійсно, дуже цікаві боєприпаси — модернізація звичайної бомби, яку використовували для скидання з літака, перероблена на ракету, яку можна використовувати в HIMARS, дальність її польоту 150 км. Боєголовка може бути і касетною, і іншою. Враховуючи, що це точкові боєприпаси, то це може бути і кумулятивний снаряд, який використовується для знищення бетонних споруд. Тим більше, що такий боєприпас навіть не стоїть на озброєнні США. Тому ми виходимо взагалі на такі параметри, коли є військова техніка і боєприпаси, які першими використовуються Україною. І вже після цього країни-виробники розбираються, можуть модернізувати їх, щоб можна було використовувати і в своїх арміях”, — сказав він.
Генерал-майор звернув увагу на повідомлення з Канади, яка замість утилізації ракет, передасть їх Україні.
“Уже не вперше, коли ті чи інші країни ухвалюють рішення про передання Україні боєприпасів, що підлягають утилізації. Фактично це безплатна утилізація. І це і нам дешево, і їм зручно. Близько 90 тис. 70-мм ракет “повітря-земля”, які почали вироблятися у 80-х роках минулого століття і вироблялися до двохтисячних років. Канада ухвалила рішення про їхню утилізацію. Це дуже великі гроші і дешевше передати Україні, щоб вона могла використовувати їх за призначенням. Єдина проблема — чи зможемо ми інтегрувати їх до своїх літаків, чи будемо чекати на F-16, але це вже інша проблема”, — розповів Ягун.
Така ж ситуація з Австралією, де ухвалили рішення утилізувати близько 40 вертольотів.
“Українська діаспора активізувала свій рух, щоб звернути увагу уряду Австралії не утилізувати, а передати ці вертольоти Україні. Тобто, є можливість навіть не із запасу, а з таких цікавих речей, які Україна може отримати доволі швидко і дешево. І це просто зараз може посилити нашу обороноздатність”, — додав експерт з національної безпеки.
Зазначимо, що Захід продовжить забезпечувати Україну необхідною зброєю для ведення війни. Зокрема, на озброєнні Сил оборони України з’являться зразки, які будуть вперше використані на полі бою. Після цього країни-виробники визначать, чи варто цей тип зброї випускати у великих кількостях.
Читайте також: На Путіна чекають сюрпризи на полі бою, Україна досягне дуже великих успіхів, — Нуланд
Нагадаємо, у Міністерстві оборони США заявили, що Україна отримає американські бомби GLSDB згідно з домовленостями, однак не вказали конкретні терміни передання зброї. Про особливості бомби розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.