Зайнятися правами нацменшин у Росії закликав ОБСЄ міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Він нагадав, що РФ активно мобілізує на війну проти України саме представників корінних народів. Так вона намагається продовжити агресію та проводить етнічні чистки на власній території. Подробиці — у матеріалі телеканалу FREEДОМ.
Дружину башкирського активіста Ільдара Юмагулова викрали силовики, про що він повідомив на своєму YouTube-каналі. За словами активіста, у його будинку провели обшук, а дружину відвезли в невідомому напрямку.
У Юмагулова шестеро дітей. Раніше він був змушений покинути республіку через політичне переслідування. Арешт дружини Юмагулов пов’язує зі своєю діяльністю, оскільки виступав проти незаконного золотовидобутку в башкирському Заураллі.
“Це злочин проти всього народу Башкортостану. Правда в тому, що народ Башкортостану грабують, а народ, у своїй більшості, боягузливий, тому це все зараз і відбувається”, — сказав Юмагулов.
Як пише RusNews, у Башкортостані поліцейські забрали з села Бузавлик Ільнура Кідельбаєва. Попередньо, його перевезли в Баймак. Що закидають чоловікові — невідомо.
Правозахисники прогнозують посилення репресій у всіх регіонах після нещодавніх протестів у Башкорстостані через вирок у вигляді чотирьох років колонії екоактивісту Фаїлю Алсинову.
“Після мирних протестів, на які народ вийшов, відбувається повне беззаконня. На сьогоднішній день є вже близько 111 адміністративних справ, включаючи кримінальні. Тобто тих хлопців, кого затримували вже після протестів. Спочатку їх затримують на п’ять-сім діб, потім на них відкривають кримінальні справи про участь або організацію заворушень”, — зазначив башкирський громадський діяч Артур Заріпов.
У Кремлі бояться протестів і через масову мобілізацію, бо режим, за словами самих активістів, використовує представників меншин як витратний матеріал. Дружини мобілізованих вимагають повернути чоловіків додому.
3-го лютого в центрі Москви відбулася щотижнева акція протесту дружин російських мобілізованих “Путь домой”, повідомляє Telegram-канал “Сота”. Поліція затримала 27 осіб, більша частина яких — журналісти і правозахисники.
“Ми будемо ходити кожен у своєму регіоні. Будемо привертати до себе увагу і домагатися того, щоб на нас звернули увагу. Пора це вже зробити”, — сказала одна з учасниць акції.
Зайнятися правами нацменшин у Росії необхідно на міжнародному рівні. Це питання має стати пріоритетним для Організації з безпеки і співробітництва в Європі, сказав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на зустрічі з главою ОБСЄ, главою МЗС Мальти Яном Боргом.
“В ОБСЄ є інструменти для захисту прав національних меншин. Зокрема, функціонує інститут верховного комісара з питань національних меншин. Вважаємо, що потрібно впритул зайнятися цією проблематикою”, — акцентував Кулеба.
Після початку повномасштабного вторгнення в Україну в Російській Федерації активізувалися рухи корінних народів за право на самовизначення. Активно діють такі організації як “Лига свободных наций” і “Форум свободных народов пост-России”. Їхня мета — деколонізація країни і здобуття корінними народами незалежності.