У Білорусі рішення ухвалюють клерки, які мають необмежену владу, а не закон. Це призводить до конвеєра репресій, що зачіпає навіть прихильників самопроголошеного президента Олександра Лукашенка. Про це сьогодні, 4 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів журналіст, політичний діяч Білорусі, радник Світлани Тихановської Франак Вячорка.
“Усі політичні статті написані абстрактною, широкою мовою, що їх можна інтерпретувати як завгодно. Наприклад, ти міг проспівати в пісеньці слово “тарган”, а влада могла побачити в цьому образу. Або ти міг зробити малюнок у школі, а потім приходять до батьків і кажуть, що дитина займалася екстремізмом у школі й забирають батьків”, — сказав він.
Вячорка розповів про ситуації, коли навіть прихильники Лукашенка зазнавали абсурдних звинувачень і їх відправляли під конвеєр репресій, не звертаючи уваги на деталі.
Крім того, нещодавно в Білорусі почали застосовувати нову статтю про “Використання іноземної допомоги для здійснення екстремістської діяльності”, повідомив радник.
“Раніше стаття була в кодексі, але її не використовували. Тепер же, наприклад, будь-яке отримання донату або допомоги з-за кордону, навіть якщо ти сім’я політв’язня — це теж кримінальний злочин, який карається роками в’язниці. Загалом, таке беззаконня… Стався дефолт держави. Вирішує не закон, а клерки, яким дано необмежену владу обирати, кого карати і як надовго”, — підсумував Франак Вячорка.
Читайте також: Громадяни Білорусі не підтримують участь країни у війні РФ проти України: інтерв’ю зі Світланою Тихановською
Нагадаємо, понад 1,2 тис. кримінальних справ за 2023 рік завели в Білорусі за образу Олександра Лукашенка. Про це повідомляє видання “Позірк” із посиланням на дані об’єднання колишніх білоруських силовиків BELPOL. Загалом же за минулий рік у Білорусі слідчі завели майже 6,5 тис. кримінальних справ за політичними мотивами.