Кремль посилив контроль над приватною військовою компанією (ПВК) “Вагнер”. Частину бойовиків приєднали до Росгвардії. Про це повідомляє британська розвідка. Йдеться про три колишні десантно-штурмові загони “Вагнера” — 15-й, 16-й і 17-й. У зведенні Міністерства оборони Великої Британії також повідомляють, що 25 грудня 2023 року президент РФ Володимир Путін підписав закон, що дозволяє Росгвардії створювати власні “добровольчі” формування, інформує FREEДОМ.
У розвідці Британії припускають, що Росгвардія, ймовірно, розгорне свої нові “добровольчі” підрозділи в Україні та Африці. Для цього вона активно залучає нових добровольців. Новобранцям обіцяють 6-місячні контракти для участі у війні проти України і 9-місячні контракти для служби в Африці.
“Включення колишніх десантно-штурмових підрозділів “Вагнера” до добровольчого корпусу Росгвардіі, найімовірніше, свідчить про успішне підпорядкування “Вагнера” Росгвардією, яка посилює командування та контроль російської держави над групою “Вагнера””, — йдеться в повідомленні Міноборони Великої Британії в соціальній мережі X.
Варто зазначити, що ПВК “Вагнер” під егідою Росгвардії відновив вербування найманців ще наприкінці 2023 року.
“У нас усе залишилося як і раніше — атрибутика, символіка. Набираємо тих, хто вже має бойовий досвід, зокрема вже входив до складу ПВК. Єдина відмінність — беремо тільки людей із цивільного життя, не з місць позбавлення волі”, — цитується представник ПВК “Вагнер” у Пермі в інтерв’ю виданню 59.RU.
Вербують у новий підрозділ Росгвардії чоловіків від 20 до 55 років. Термін контракту — від шести місяців, а оплата, за словами представників ПВК, становитиме від 80 тисяч до 240 тисяч рублів залежно від місця, де служитимуть найманці. Сформувати нові підрозділи Путін доручив ексначальнику штабу групи “Вагнер” Андрію Трошеву під час зустрічі в Кремлі наприкінці вересня 2023 року.
“Тут важливий момент, що туди набирають людей не з в’язниць, як сказав сам син Пригожина. Це пов’язано з тим, що вербування ув’язнених на війну здійснюється Міністерством оборони. Африканський проєкт, звичайно ж, зберігається як і інші проєкти ПВК “Вагнер”. А якщо ми говоримо про участь цієї структури в Україні, то завдань на війні вистачає, зрештою, як і “зеків”, які чудово почуваються в інших приватних військових компаніях, що входять до складу Міноборони і йому підпорядковуються. Я думаю, що це буде щось на кшталт елітного ПВК, у якому будуть люди підготовлені”, — коментує голова берлінського відділення правозахисної організації “Русь сидящая” Юрій Боровський.
Для Кремля вигідно взяти під повний контроль ПВК “Вагнер”. Це свого роду страховка від повторного заколоту.
“Ми знаємо, що в червні Володимир Путін узаконив набір підслідних обвинувачених — фігурантів кримінальних справ і ув’язнених — за умови підписання контракту з Міноборони. Точно так само це працює і в бік Росгвардії. Усе це розглядається як військова служба, як частина прихованої мобілізаційної кампанії. І звісно ж, у мене немає точних відомостей, але я підозрюю, що це інструмент перепідпорядкування “вагнерівців”, які збунтувалися після смерті Пригожина”, — сказав журналіст Микита Кондратьєв в інтерв’ю виданню “Настоящее время”.
А ще це дозволить завербувати більше новобранців для війни проти України. Судячи з того, що в ПВК готові розглядати навіть кандидатури з ампутованими кінцівками, кадровий голод у російській армії жорсткий.
Читайте також: Путін засвоїв урок Пригожина: як і для чого тепер у Кремлі створюють ПВК
Як повідомлялося раніше, Російська Федерація створює нову армію найманців в Африці замість “вагнерівців”. В “Африканський корпус” планують набрати до 20 тисяч бойовиків. Їх направлять у п’ять країн із дружніми до Росії режимами — Буркіна-Фасо, Лівію, Малі, Центральноафриканську Республіку та Нігер.