Росія збирає “Африканський корпус” для посилення та збереження контролю на Африканському континенті. Головним завданням корпусу буде зберігати напрацювання, які мала ПВК “Вагнер” в Африці. Чи зможуть вони замінити “вагнерівців” — можна буде оцінити лише за кілька років. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив голова Центру політичних досліджень “Доктрина” Ярослав Божко.
“Минулий рік ознаменувався руйнуванням ПВК “Вагнер”, яка так чи інакше мала дуже великі напрацювання з приводу своєї присутності в Африці, які не могли так просто канути в Лету… Нікуди не подівся інтерес перебувати в Африці, впливати на регіон. Та й знову ж таки, кадри все ж таки залишилися. Більшість “вагнерівців”, які воювали в Україні, жодного відношення ніколи до африканської частини “Вагнер” не мали. В Африці завжди воювали цінніші фахівці, яких наймали за набагато більші гроші. Тому була потреба цих людей перепідпорядкувати кудись, створити для них іншу структуру. Очевидно, для цього і створюється “Африканський корпус”, — припустив експерт.
Божко додав, що будь-яка структура це насамперед завжди менеджмент.
“Ми розуміли, який приблизно менеджмент був у ПВК “Вагнер”, у певних успіхах він навіть був помічений щодо Африки та Сирії. Але, швидше за все, цей менеджерський кістяк розігнаний, і нам навряд чи чогось варто очікувати проривнішого від “Африканського корпусу”, тому що система управління там, швидше за все, буде інша, як у якихось підрозділах Головного розвідувального управління, тобто спецназу ГРУ. Тому я думаю, що певною мірою нам потрібно кілька років для того, щоб зрозуміти реально, чи є “Африканський корпус” заміною “Вагнер” в Африці. Але в усьому іншому це просто пазл, який має увійти до тієї ж ніші, в якій були присутні “вагнери” в Африці”, — додав гість ефіру.
Нагадаємо, як пише Bloomberg, Росія хоче розширити свій вплив в Африці та проводить набір у збройні сили, які замінять найманців ПВК “Вагнер” на всьому континенті. Для цього РФ шукає 20 000 найманців. Поряд із своєю роллю у підтримці режимів, “Африканський корпус”, як очікується, збереже орієнтацію ПВК “Вагнер” на видобуток сировинних ресурсів з метою отримання твердої валюти для фінансування бойових дій в Україні.
Читайте також: Путін засвоїв урок Пригожина: як і для чого тепер у Кремлі створюють ПВК